Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stół krzyżowy BG6330 lub DR2015A - opinie.

10 Wrz 2019 13:12 444 5
  • Poziom 38  
    Witajcie!
    Kupiłem wiertarkę stołową Eurotec WPDP101 i planuje kupić do niej stół krzyżowy, aby móc frezować miękkie materiały, głównie plastik, sklejka, cienkie aluminium oraz wiercić otwory w linii prostej.
    Chciałbym wydać do około 300zł, więc myślę o chińskim stole BG6330 lub DR2015A.
    Ten pierwszy ma mocowania tyłu jaskółczy ogon a drugi prowadnice liniową.
    Mimo wszystko ten pierwszy wydaje mi się lepiej wykonany.

Posiadacie któryś z nich? Jakie są wasze opinie na ich temat? A może jest coś innego wartego uwagi?
    Stół krzyżowy BG6330 lub DR2015A - opinie.
    Stół krzyżowy BG6330 lub DR2015A - opinie. [/center]
  • Poziom 32  
    Ja kupilem podobny z tego miejsca:
    https://www.tmart.com/Mini-Precision-Milling-...ise-Fixture-Working-Table-Silver_p346586.html

Tragedia. Ogromne luzy w kazdej osi, bardzo lekkie, wygina sie to w kazdym wymiarze wlacznie z czasoprzestrzenia, podle materialy itd itp. Zaplacilem okolo $40 i to co mialem zrobic zrobilem ale to byla droga krzyzowa. Na szczescie na starociach znalazlem taki stol starej produkcji, solidny i o klase dokladniejszy. Moja rada : nie kupuj - szkoda pieniedzy.
  • Poziom 38  
    Wersja podana przez ciebie to BG6300, stary model. 6330 jest podobno poprawiony pod względem sztywności, waży dwa razy więcej, rozstaw jaskółczego ogona jest większy, mocowanie łożysk jest aluminiowe zamiast plastiku, śruba pociągowa to M10 zamiast M8. Rozważam wymianę śruby na trapezową jeśli będzie taka potrzeba.

beatom napisał:
    Na szczescie na starociach znalazlem taki stol starej produkcji, solidny i o klase dokladniejszy

A znajdziesz jeszcze jeden? :D albo coś podobnego w moim budżecie.
  • Poziom 32  
    Byc moze tak jest ale za $40/$60 to chyba tez nie bedzie rewelacja.
    Drugi taki stol moge znalezc bez problemu ale niestety dzieli nas ocean...
    Nawet lezy u mnie nieuzywany obrotowy chyba 10" srednicy.

Za $100-$150 mozna juz cos dobrego/wystarczajacego ( przy odrobinie wprawy mozna osiagnac +/-.002") kupic. Poszperaj na E-bay.
  • Poziom 38  
    beatom napisał:
    ( przy odrobinie wprawy mozna osiagnac +/-.002")

Nie wiem czy wtedy ograniczeniem będzie mój model wiertarki (Eurotec WPDP101).

beatom napisał:
    Poszperaj na E-bay.

Chyba nie umiem tam szukać, szukam pod frazami "milling bench", "milling table", "cross table" i znajduję tylko podane przeze mnie modele.
    Kolejnym pułap cenowy to wyższy model podanego przeze mnie BG6330 czyli BG6350. Ale producent jest nadal ten sam. Ale różnicę w budowie widać od razu, pytanie tylko czy warto dopłacać prawie dwukrotnie (około 430zł zamiast 220).

Kolejne to już "402188 Precision 2 Axis Fixed Cross Slide Base Milling Drilling Table 185*100MM" (do znalezienia na ebay), lecz to cena około 700zł - odpada.
  • Poziom 24  
    Kolego, jeżeli masz zamiar frezować na wiertarce (będzie to trudne, dlaczego, może w innym temacie) nie bierz stolika krzyżowego wykonanego z alu lub innych kompozytów. Może pofrezujesz co najwyżej, tworzywo/drewno. Kup sobie stabilny mocny żeliwny krzyżak, a będziesz zadowolony. Mam ten pierwszy link, we frezarce Prooxona, skręcony na "mocno" maleńkim 1 mm frezem robi kanalik w mosiężnej blaszce 2 mm na dwa razy.