Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter 2011r. - Prędkościomierz zawyża o ok. 60km/h

10 Wrz 2019 14:18 135 3
 • Poziom 15  
  Witam, mam problem z samochodem jak w temacie, prędkościomierz zaczął zawyżać o ok. 60km/h. Był w nim kiedyś zamontowany tachograf i prawdopodobnie po wymontowaniu, instalacja od tachografu została, zaczął zawyżać.
  Czy i w jaki sposób, pozostała instalacja po tachografie, może powodować takie objawy?
 • Poziom 2  
  Witam tacho ma inny czujnik prędkości
 • Poziom 15  
  Czy wystarczy wymiana czujnika? Czym one się różnią? Trzeba przerabiać wiązkę, przeprogramowywać licznik?
 • Spec od Mercedesów
  W układzie z oryginalnym tacho sensor ma cztery przewody - sygnał jest podłaczony do tachografu, który formuje sygnał prędkości i poprzez CAN przekazuje go do licznika. Licznik jest ustawiony na współpracę z tachografem, i wg producenta jest to operacja nieodwracalna - czyli nie ma możliwości na jego ponowne ustawienie na pracę bez tachografu. Tak wygląda to oficjalnie. Urządzenia w tzw. "warsztatach niezależnych" najprawdopodobniej taką operację umożliwiają.
  Jeżeli natomiast chodzi o fabrycznie skonfigurowany układ "bez tachografu" to zależnie od konfiguracji pojazdu sygnał do licznika jest dostarczany albo z czujnika na skrzyni biegów ( w tym przypadku jest to zwykły czujnik indukcyjny z dwoma przewodami), albo sygnał prędkości dociera do licznika jako CAN wygenerowany w ukłądzie kontroli trakcji.