Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galaxy Note 8 - wypalone ekran po 6 msc

10 Wrz 2019 16:53 174 8
  • Poziom 8  
    Witam
    Właśnie dzisiaj wypalił mi się ekran w Note 8.
    Wiecie może czy robią teraz jakieś problemy w serwisach w związku z wymianą ekranu?
    W moim przypadku wypalił się dolny pasek nawigacji, górny pasek ale bez ikonek, pasek otwartej strony internetowej z przyciskami i nazwa strony i pojawiły sie linia pionową i poziomą. Na razie całość nie jest bardzo widoczna, ale jednak jest.
    Z gwarancja chyba nie bedzie problemu?
    Nie ma wypalonej żadnej nawigacji czy gier.
    Muszę telefon odesłać do sprzedawcy, bo kupiłem w Bestcenie.pl, a oni dopiero do serwisu oddają.
    Odsyłał ktoś z was telefon na gwarancji do nich?
    Robią jakieś problem?
    Z góry dziękuję za odpowiedź
  • Poziom 24  
    Wypalony ekran najpierw się kalibruje. Jeśli to nie pomoże, wtedy Ci go wymienią bez żadnych problemów.
  • Poziom 8  
    Chodzi Ci o taką kalibrację jak np za pomocą programów Touchscreen Repair i Touchscreen Calibration?
  • Poziom 24  
    sonneillon napisał:
    Chodzi Ci o taką kalibrację jak np za pomocą programów Touchscreen Repair i Touchscreen Calibration?
    Nie, nie o taką. W Samsungu mamy specjalne narzędzia do kalibracji wypalonego ekranu.
  • Poziom 8  
    I po takiej kalibracji ekran jest pełnowartościowy?
    Czy to tylko takie pudrowanie trupa, aby do końca gwarancji wytrzymalo?

Pracujesz w serwisie Samsunga?
    Czy po wymianie ekranu mam na niego znowu 24 msc gwarancji czy już tylko 18 msc?
  • Poziom 24  
    sonneillon napisał:
    I po takiej kalibracji ekran jest pełnowartościowy?
    Jest pełnowartościowy. Jeśli wypalił się tylko pasek, to będzie jak nowy.
    sonneillon napisał:
    Pracujesz w serwisie Samsunga?
    Posiadam własny autoryzowany serwis.
    sonneillon napisał:
    Czy po wymianie ekranu mam na niego znowu 24 msc gwarancji czy już tylko 18 msc?
    Gwarancji się nie przedluża i liczona jest zawsze od daty zakupu. Gdyby dawali na nowo 24msc. to wszyscy by naprawiali użądzenia w ostatni dzień gwarancji, aby być objetym nią na kolejne 2 lata.
  • Poziom 8  
    Czyli to nie prawda co napisał serwisant w tym artykule?:

https://galaktyczny.pl/2018/08/16/wypalony-ek...axy-note-8-a-naprawa-gwarancyjna-jak-to-bylo/

"Ale po co celowo wypalać ekran?

Po to żeby wydłużyć gwarancję. Na wymieniony element ma Pan dwa lata gwarancji."

[/quote]Gwarancji się nie przedluża i liczona jest zawsze od daty zakupu. Gdyby dawali na nowo 24msc. to wszyscy by naprawiali użądzenia w ostatni dzień gwarancji, aby być objetym nią na kolejne 2 lata.[/quote]

Nawet jeśli rzeczywiście nie ma kolejnego przedłużania gwarancji na wymieniony element, to czy zgloszenie reklamacji przed końcem upływu terminu 24 msc nie jest rozsadniejsze?
    Na razie paski nie są mocno wypalone i zbytnio nie przeszkadzają, więc może lepiej się z tym wstrzymać do końca gwarancji, by potem mieć nowy ekran?
    Czy może pod sam koniec gwarancji idzie sie na latwizne i juz tylko jakimis metodami "przypudrujecie trupa", by miesiąc lub dwa podziałem bez zarzutu aż gwarancja minie, a potem radź sobie właścicielu sam?

Podczas przeglądania artykulów o wypalaniu ekranów, ze trzy razy natknąłem się na wypowiedzi o tym, że wraz z wymianą ekranu wymieniono też gratis baterię. Chodziło o któreś modele z linii S lub Note.
    To prawda, że tak się robi? Czy w Note 8 tez by mi gratis wymienili baterię?
    Jeśli tak, to moze tym bardziej nalezaloby zaczekać z reklamacja do końca okresu gwarancji?
  • Poziom 36  
    gathor10 napisał:
    sonneillon napisał:
    Nie, nie o taką. W Samsungu mamy specjalne narzędzia do kalibracji wypalonego ekranu.

Kolego a jak mam S8 i jest kilka wypaleń w różnych stopniach. Czy to skalibrują czy tylko wymiana?
  • Poziom 24  
    Cytat:
    Kolego a jak mam S8 i jest kilka wypaleń w różnych stopniach. Czy to skalibrują czy tylko wymiana?

Zależy od stopnia wypalenia. Trzeba również pamiętać, że wypalony ekran nie jest wadą producenta, a niewłaściwym użytkowaniem telefonu i nie zawsze zostanie to naprawione na gwarancji. Jeśli natomiast zostanie, to tylko jeden raz jako "gest dobrej woli".