Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Draytek i Funbox - podłączenie

10 Wrz 2019 18:01 114 3
  • Poziom 14  
    Obecnie używane jest łącze VDSL na oryginalnym routerze Funbox. Chcę go zastąpić routerem DrayTek Vigor 2820n, ale z tego co widzę to ma on wbudowany model ADSL, stąd moje pytanie, czy on obsłuży VDSLa?

Jeśli nie, to czy jest możliwość podłączenia złącza LAN Funboxa ze złączem WAN tego Drayteka, tak by Draytek realizował potem dostęp przez VPNa do sieci LAN?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Tak dokładnie twój Drytek ma modem ADSL-owy więc nie obsłuży ci VDSL-a.

moungo napisał:
    Jeśli nie, to czy jest możliwość podłączenia złącza LAN Funboxa ze złączem WAN tego Drayteka, tak by Draytek realizował potem dostęp przez VPNa do sieci LAN?

Najllepszym rozwiązaniem było by ustawienie Funbox-a w trybie Bridge ale to pytanie do dostawcy czy umożliwia taką konfigurację swojego urządzenia. Jeżeli nie to pozostaje konfiguracja DMZ na Funboxie dla adresu WAN-owego z Dryteka i konfiguracja całej sieci na nowym routerze.
  • Poziom 14  
    jimasek napisał:
    Najllepszym rozwiązaniem było by ustawienie Funbox-a w trybie Bridge ale to pytanie do dostawcy czy umożliwia taką konfigurację swojego urządzenia.

Czyli jakby to miało działać? To jest Livebox 3.0

jimasek napisał:
    Jeżeli nie to pozostaje konfiguracja DMZ na Funboxie dla adresu WAN-owego z Dryteka i konfiguracja całej sieci na nowym routerze.

Adres IP jest zmienny. Możesz jaśniej?
  • Moderator - Sieci, Internet
    moungo napisał:
    Czyli jakby to miało działać? To jest Livebox 3.0

Funbox działa jako modem a publiczne IP masz na WAN-e Dryteka - tak jak piałem nie wiem czy to jest możliwe na tym urządzeniu. Sam napewno tego nie skonfigurujesz.

moungo napisał:
    Adres IP jest zmienny. Możesz jaśniej?

Mówię o adresie wewnętrznym to już możesz wpisać na stałe ręcznie na WAN-ie Dryteka - to takie podstawy podstaw sieciowych.