Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrysler PT Cruiser 2,2 CRD - Nie chce odpalić, nie kręci rozrusznik

10 Wrz 2019 19:06 96 2
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich użytkowników forum.
    Chrysler PT Cruiser 2,2 CRD 2006 r
    Cały problem zaczął się od włączającej się tylko na około 5 sekund klimatyzacji, nie startował wentylator chłodnicy.
    Czynnik uzupełniony do 510g, okazało się też, że są wytarte szczotki na na pierwszym biegu wentylatora - wymienione szczotki silnik naprawiony.
    Kolejny znaleziony problem to brak zasilania 12V na wentylator chłodnicy.
    Przyczyną okazał się przepalony i utleniony czerwony przewód +12V .
    Uszkodzenie przewodu znajdowało się w wiązce dokładnie pod sterownikiem/komputerem auta w okolicy lewego reflektora.
    Aby się tam dostać trzeba było wymontować sterownik/komputer auta.
    Sąsiad, który mi pomagał bez namysłu odłączył obie wtyczki od komputera nie odłączając uprzednio akumulatora ( i tu chyba jest przyczyna dalszego problemu ).
    Po zrekonstruowaniu przewodu +12V od zasilania wentylatora chłodnicy oraz po skręceniu wszystkiego na gotowo okazało się, że wszystko działa ale po przekręceniu kluczyka w stacyjce na pozycję rozrusznik ten w ogóle się nie odzywa.
    Sprawdziłem, że po podaniu osobnym przewodem na rozrusznik napięcia 12V ten kręci ale mimo iż w tym samym czasie załączona jest stacyjka silnik nie odpala.
    Proszę mądre głowy o poradę co dalej począć z tą sytuacją ?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 39  
    Szukaj kolejnych uszkodzonych kabli w okolicy sterownik silnika. Odłączenie wtyczki nie ma wpływu chyba że źle została podpięta.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 16  
    Dzięki za odpowiedź.
    Podpinałem komputer diagnostyczny Delphi i nie pokazał żadnych błędów.
    Z innego forum dostałem taką odpowiedź:
    "nic nie zrobisz , podłącz pod inny komputer i trzeba wykasować problemy z TIPM , zapisane przy rozłączeniu sterownika pod prądem "