Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podłączenie logitech z906. - Podłączenie logitech z906, do telewizora Philips.

10 Wrz 2019 19:14 99 6
  • Poziom 7  
    Witam, szukam pomocy w podłączeniu logitech z906 do telewizora Philips 55PUS6703/12. Chciałem podłączyć je poprzez kabel optyczny, jednak całkowicie nie ma dźwięku z głośników, tylko dźwięk odtwarzany jest z telewizora. Zależy mi na uzyskaniu jak najlepszej jakości dźwięku, głośniki posiadają certyfikat THX, aktualnie mam podłączone przez RCA do gniazda słuchawkowego, jednak wydaje mi się, że nie jest to najlepsze podłączenie.
  • Poziom 32  
    W zasadzie połączenie kablem optycznym powinno działać, Logitech posiada odpowiednie dekodery aby zdekodować sygnał audio. Pozostaje więc zbadać czy na kablu optycznym jest sygnał powinno się świecić czerwone światło, po podłączeniu sprawdzić czy występuje audio przełączając gniazda wejściowe w Logitechu, w telewizorze przełączać w ustawieniach dźwięku z bitstream na pcm.
    Jest też inne wyjście bo Logitech posiada gniazdo HDMI dzięki, któremu można uzyskać dźwięk w głośnikach Logitech musi być podłączone do gniazda oznaczonego w tv HDMI ARC czyli kanał zwrotny.
  • Poziom 14  
    Witam

A w TV Kolego ustawiłeś odpowiednie wyjście by dźwięk był przez optyczne a nie na głośniki od telewizora?

Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Nie mam takiej opcji w tv.

Dodano po 7 [minuty]:

nomudrek napisał:
    W zasadzie połączenie kablem optycznym powinno działać, Logitech posiada odpowiednie dekodery aby zdekodować sygnał audio. Pozostaje więc zbadać czy na kablu optycznym jest sygnał powinno się świecić czerwone światło, po podłączeniu sprawdzić czy występuje audio przełączając gniazda wejściowe w Logitechu, w telewizorze przełączać w ustawieniach dźwięku z bitstream na pcm.
    Jest też inne wyjście bo Logitech posiada gniazdo HDMI dzięki, któremu można uzyskać dźwięk w głośnikach Logitech musi być podłączone do gniazda oznaczonego w tv HDMI ARC czyli kanał zwrotny.

W telewizorze mam tylko wybór odtwarzania ze słuchawek, hdmi, lub całkowicie wyłączenie głośników. Kabel nie świeci na czerwono, jednak jest sprawny, ponieważ u znajomego działał, TV jest nowy.
  • Poziom 14  
    A jak masz włączony tv to świeci gniazdo optyczne?
    A sprawdzałeś czy po ustawieniu wyłączenia głośników w tv optyka działa i jest dźwięk?
    A podłączałeś przez chinch-chinch choćby na próbę?

Ja mam taki TV że jak chcę podłączyć wzmacniacz/kino/amplituner itp. to jedynie przez optykę. Gniazda RCA audio w moim TV to wejście nie wyjście i uważam że największa wada mojego TV. Jak chce puścić audio przez optykę to mam dwie sposobności co mnie w pierwszej trochę bawi... Funkcja pierwsza to odtwarzanie fonii przez sprzęt podłączony do TV jednocześnie z głośnikami wbudowanymi w TV :) A druga opcja to wyłączenie głośników TV ( nawet nie działa w tedy volume ) i puszczenie fonii przez optykę.

Myślę że w Twoim telewizorze jest taka sama lub podobna potrzeba włączenia wyjścia optycznego... Innego wytłumaczenia nie mam na brak dźwięku w głośnikach które chcesz podłączyć tym bardziej że wszystko jest sprawne.

A sprawdzałeś głośniki z innym TV lub DVD czy co tam masz co ma optyczne wyjście?
  • Poziom 7  
    Udało się uzyskać dźwięk. Było ustawione na Dolby Digital Plus, które wyłącza wejście optyczne. Jednak teraz pojawia się kolejne pytanie, jak uzyskać Dolby, nie korzystając z hdmi, bo głośniki nie mają takiego wejścia. Jakiś adapter czy coś?
  • Poziom 7  
    Okazało się, że jedno ustawienie w telewizorze całkowicie wyłącza wyjście optyczne.