Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana karty wifi w laptopie ASUS K55VJ (R500V series)

10 Wrz 2019 19:21 213 5
  • Poziom 2  
    Chciałbym wymienić kartę wifi w moim laptopie Asus ponieważ obecna podobno obsługuje tylko 2,4Ghz, może pomożecie mi wybrać odpowiednią kartę?
    Mam kartę AR5B225, napisane jest na niej "Complies with iDA standards DA 104328" i ma 2 wpinane kabelki.
  • PCBway
  • Poziom 26  
    intel Dual Band Wireless-AC 7260. Tylko uważaj, bo te karty robili też ze złączem M2 oraz w wersji tylko 11n.
    Anteny również trzeba wymienić.
  • PCBway
  • Poziom 2  
    A jest jakaś bez wymiany anteny? Kartę sobie sama wymienię, ale z anteną już gorzej
    Ta będzie pasować? Też ma dwa gniazdka na antenki, z wyglądu bardzo podobna do mojej
    //allegro.pl/oferta/karta-wifi-hp-430-g1-intel-n-7260-7260hmw-8476727028
  • Poziom 26  
    Cudów nie ma. Nie sądzę, by aktualnie zamontowane anteny miały aż tak szerokie pasmo by dociągnąć do 5GHz. A skoro sprzęt trzeba rozgrzebać, to nie ma sensu bawić się w półśrodki, tylko warto wsadzić najmocniejszą kartę jaką się da, czyli i7260-AC. U Majfriendów do kupienia za ok. 66 PLN z antenami.
    Są nowsze karty Intela, ale te występują tylko ze złączami M2.
  • Poziom 2  
    Tyle, że u mnie by wymienić samą kartę sieciową wystarczy odkręcić 2 śrubki, trwa to nie więcej niż 5 minut.
  • Poziom 26  
    W wielu laptopach tak jest: wymiana karty 5 minut, wymiana anten - trzeba pruć pół laptopa.
    Dlatego o zamontowanej karcie WiFi trzeba myśleć już przy zakupie. Mało kto tak robi.
    Producenci często ładują badziew, nie mający obsługi MIMO na 5GHz (czasem również na 2.4GHz), a potem klient ma zdziwienie, że transfer i/lub zasięg WiFi lichy. Ale kto sprawdza dalsze pozycje specyfikacji...