Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie telewizora do istniejących przewodów w budynku

10 Wrz 2019 20:00 60 1
 • Poziom 3  
  Dzień dobry.
  Po przeprowadzce do nowego mieszkania chce podłączyć do telewizora antenę do odbioru telewizji naziemnej. Przy wykorzystaniu pokojowej anteny jest sygnał. Natomiast w jednej ze skrzynek serwisowych znajdują się dwa przewody koncentryczne. Jeden ma napisane markerem „TV 84” a drugi tylko „84”. Podłączając telewizor do tych przewodów nie ma żadnego sygnału. Budynek jest z 2018r. i wydaje mi się, że te przewody służą do podłączenia się do anten, które są na dachu budynku (o ile w ogóle takie są). Może potrzeba jakiegoś sumatora? Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
 • Poziom 38  
  W nowym budynku wielorodzinnym w zasadzie powinna być integralna instalacja AIZ - zwykle widać ją na dachu - jedna albo dwie spore anteny SAT plus maszt z antenami do DVB-T.Więx w kablach mogłyby być sygnały SAT + DVB-T.

  Teoretycznie jako (część) AIZ mógłby być też podłączony jakiś pakiet z lokalnej kablówki.

  Podłączasz kable do TV i stroisz kolejno na DVB-T, kablówkę (cyfrową), a w ostateczności na analog. Jeśli w TV masz tuner SAT możesz spróbować też satelitę.

  A jeśli odbiornik nie wyłapuje nic, to znaczy, że nic tam nie ma albo odbiornik nie potrafi zawartości znaleźć.

  Zadzwoń do administratora nieruchomości albo developera - któryś powinien mieć wiedzę, co to za kable i co w nich może / powinno być ,albo, co zrobić, żeby w nich coś było.
  W umowie kupna mieszkania też coś może być o instalacji AIZ

  '84' to jakiś numer projektowy / montażowy instalacji.