Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Faac C720-Jak wyłączyc częściowe otwieranie, jak zaprogramować centralke?

10 Wrz 2019 21:13 72 6
  • Poziom 15  
    Witam serdecznie.Byłem dzis na montażu centralki Faac C720.Mam dwa problemy.

1.Gdy otwieram brame, otwiera sie ona czesciowo i wywala mi cyfry 11. Zamiast wartosci 01, czyli brama otwarta.
    W instrukcji wyczytałem że to oznaczenie funkcjii PO oznaczajacej czesciowe otwarcie.Aby to wyłączyć w instrukcji pisze że należy ustawić wartość 0.
    Jednak tego nie można zrobić!
    Można ustawić tylko wartość 01!
    Probowałem to obejść i ustawić czesciowe otwarcie na 99 czyli 99 procent calego otwarcia jednak efekt jest też niezadowalajacy.

Jak wylaczyc ta funkcje?
    Probowałem logiki E oraz EP.
    Efekt jest bez zmian

Fotokomorki sa typu Bus2easy.Podlaczone i skonfigurowane bo dzialaja.Jak sie wejdzie w swiatlo fotokomorek to brama zmienia kierunek i sie otwiera.

Piloty 868MHZ sa wgrane.

Centralke mam z lewej strony, magnesy tak ustawione ze kwadrat jest po lewej, zaś kolko po prawej stronie.
    Kolko zatrzymuje brame gdy jest otwarta.

2.Probowałem od nowa ustawic centralke.Naciskam na dłuższy czas SETUP.
    Jak migała liczba 50, ustawiłem wstepnie magnesy i brame w polowie.
    Brama sie najpierw otworzyla docierajac do krancowek.Potem zamknela.
    Wyswietla sie komunikat 00 i za cholere nie reaguje na jakiekolwuek naciskanie z pilota mimo ze dioda gasnie od radia jak naciskam przycisk na pilocie.

Jak przywrociłem wszystkie opcje do ustawien fabrycznych to dzieje sie tak jak w punkcie 1.
  • specjalista -automatyka bramowa
    Sprawa jest raczej w radiu. Wygląda że przycisk otwierania masz dooisany do drugiego kanału odbiornika i zamiast OpenA odpalasz OpenB czyli otwieranie częściowe. W instrukcji przypisanie kanałów przy programowaniu jest nieco kierowo opisane i mogłeś przy dopisywaniu pilotów pomylić wyjścia.
  • Poziom 15  
    No dobrze.Tylko jak naciskam przycisk na pilocie to gaśnie dioda Radio 1..

Może zle zapisałem piloty do radia?
    Jest to strasznie nieczytelnie opisane..
    W teakcie programowania nacisjsm na pilicie SLH przyciski P1 oraz P2 potem w ciagu 5 sek przycisk na pilocie ktiry chce zaorigramowac i naraz przyciski na centralce Plus i SETUP.
    Czy czasami nie jest tak że sie pomyliłem I nacisnalem minus i SETUP
    Czy czasami nacisniecie naraz minusa i Setup powoduje czesciowe otwarcie?
  • Poziom 15  
    Czyli nacisnac setup i minus tak?
  • Poziom 15  
    Kolego zrobiłem tak jak mówisz.Okazało sie że masz racje.Minus trzeba nacisnąć zamiast plusa!.Druga rzecz, kasowanie radua też jest źle opisane...W instrukcji pisze ze te przyciski - i + trzymamy 10 sekund, a potem naciskamy na 1 sek. przycisk SETUP wtedy sie zadwieca na stale diody RADIO 1 RADIO 2.Jest to nieorawda bo kasowanie nie działa.Przycisk setup należy nacisnać po 10 sek owszem ale trzymać go też razem z - i +..Wtedy sie piloty kasuja.

Brama przeszła to pierwsze programowanie gdy naciskam SETUP.

Problem jest teraz taki że gdy zamykam brame a magnes z kwadratem ustawie troszke dalej od automaty , to brama przy odległości ok 10 cm zatrzymuje sie i cofa na pelne otworzenie.
    Tak sie dzieje w Logice E i EP.

Jak ustawiłem magnes troche blizej, trzpien zamka nie wchodzi do konca w otwór na slupku.Zostaje ok 4 cm przeswitu.

Dzwoniłem do gościa który sprzedawał automat bo serwis też prowadzi, to kazał zmniejszyć wartośc EC i zbliżyć magnes, twierdzac ze brama musi mieć jakiś opór przy końcu zamkniecia bramy.