Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zasilacz pod ten zestaw?

11 Wrz 2019 00:14 108 11
  • Poziom 14  
    Jak w temacie jaki zasilacz byłby w pełni wystarczalny pod mój zestaw.

Specyfikacja komputera:
    CPU: AMD Ryzen 5 1600
    GPU: XFX RX 570 8GB
    RAM: 8Gb DDR4 3200MHz
    MOBO: ASRock A320M-HDV R3.0

Obecny Chieftec GPA-500S8 wymięka na ustawieniach ultra w WoT, więc szukam czegoś dobrego ale nie za miliony monet, coś z niższej półki cenowej ale godne polecenia.
    Z góry dzięki za pomoc

• Poziom 43  
    Do tego zestawu wystarczy 400W więc może to nie wina zasilacza a czegoś innego.
  • Poziom 14  
    sosarek napisał:
    Do tego zestawu wystarczy 400W

Wątpię aby zwykła 400 wystarczyła kiedy zalecanym zasilaczem jest 500W. Czy konwerter mógłby mieć jakikolwiek wpływ na wyświetlany obraz VGA-HDMI. Bo kartę wyrzuca tylko i wyłącznie przy maksymalnej temperaturze jaką udało mi się zaobserwować (80 stopni)

• Poziom 43  
    Więc sobie wątp że wystarczy 400W.
    Problemem są temperatury a nie zasilacz.
  • Poziom 38  
    Jaką masz obudowę? Wentylacja jakaś w niej jest?
    Procesor pobiera 65W, grafika 120W nadal jesteś pewny że potrzebujesz 500W?
  • Poziom 22  
    LCPower, Tagan albo be Quiet 400W by dał radę.
  • Poziom 38  
    Tagan już nie istnieje a LCPower raczej bym sobie darował.
  • Poziom 14  
    Wszystkie podzespoły komputera są nowe poza zasilaczem i dyskiem. Kartę wywala tylko powyżej 80 stopni, jak obniże taktowanie karty i pobór mocy w msi afterburner to karta ma max 75 i nic nie wywala.

• Poziom 43  
    krzysztofer100 napisał:
    Kartę wywala tylko powyżej 80 stopni

No to skup się na tym że masz wysokie temperatury i stąd problemy, a nie z powodu zasilacza.
  • Poziom 14  
    sosarek napisał:
    No to skup się na tym że masz wysokie temperatury i stąd problemy, a nie z powodu zasilacza.

To jest normalna temperatura karty pod pełnym obciążeniem. Przy zmniejszeniu poboru mocy i taktowania nie wyrzuca a nagrzewa się do 75
  • Poziom 41  
    Nie wiem czy był sens zakładać ten temat na już skoro nie rozwiązano głównego wątku czemu karta się wykrzacza.

Oczywiście zasilacz 400W starczy jak już pisałem bo to pociągnie w okolicach 200W na ścianie mierzone.

Polecają Be-quieta https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-system-power-9-400w-bn245-1766270/ choć chyba coś podrożał.