Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ogrzewanie prądem - nagrzewnice

11 Wrz 2019 00:31 207 2
 • Poziom 10  
  Jako że w Krakowie od 1 wrzesnia mamy zakaz palenia w piecach węglem drewnem pelletem itd pozostaje tylko gaz , opał lekki i prąd.

  Wynajmuję pomieszczenie warsztatowe 132m2 -528 m3 i teraz potrzebuję to ogrzać.
  Budynek murowany nieocieplony , okna uszczelnione na stałe:) , pod spodem piwnica/magazyn też nieogrzewany. Do tej pory ogrzewaliśmy tzw. kozą z nadmuchem https://www.google.com/search?q=piec+koza+nad...n8fkAhXS_CoKHftxAEEQ_AUIEigB&biw=1360&bih=624 .
  W zeszły sezon grzewczy "z dymem" poszło 9 m3 drewna kominkowego, temperatura którą staraliśmy sie utrzymać to około 16 st. , palone w piecu od 7 do 17 , w zimie rano temperatura przy -10 w nocy na zewnątrz była około 6-7 st. .
  Jako że prawdopodobnie za dwa lata sie przenosimy do nowego miejsca to ten i następny sezon potrzebuję "przetrwać" . Czy takie nagrzewnice miały by sens????
  https://www.google.com/search?biw=1360&bih=62...hUKEwj-zr2FpsfkAhUEwMQBHfieDgIQ4dUDCAY&uact=5
  Da sie jakoś policzyć na podstawie ilości spalonego opału w zeszłym sezonie grzewczym /9m3 drewna / moc potrzebnej nagrzewnicy/nagrzewnic???
  A i jeszcze takie ingi że gazu nie ma w budynku , tylko prąd.
 • Poziom 20  
  Pójdziesz z torbami to pewne , jedyne sensowne rozwiązanie to klimatyzacja kanałowa koszt 4-5 tys i grzejesz za 1/3 ceny .
 • Poziom 22  
  A coś na olej przepracowany? Czy też zakazany?

  PS.Nikt z kominkarzy w Krakowie nie protestuje??