Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka do komputera samochodowa

11 Wrz 2019 02:37 99 1
  • Poziom 3  
    Specyfikacja techniczna:
    Marka: POLION®
    Stan: nowy
    Napięcie wejściowe: 11,5V-15V DC
    Napięcie wyjściowe: 19,5V DC
    Maksymalny ciągły prąd wyjściowy: 4,62A
    Moc: 90W
    Wtyk: 7,4x5,0mm z pinem
    Zabezpieczenia: przepięciowe, przeciążeniowe, zwarciowe
    Certyfikat CE:tak

Moje pytanie brzmi:

Ile obstawiacie że taka ładowarka ma poboru prądu w amperach?
    Czyli ile wypije akumulatora w godzinę pracy.
    Chciałem to zmierzyć miernikiem ale zakłóca to pracę tej ładowarki i komputer wariuje (podłącza i rozłącza ładowanie na zmianę a na wyświetlaczu amperomierza prąd skacze od 2,5 do 4,7 a nawet 5,2 chyba raz widziałem ale to miga i się zmienia cały czas) Amperomierz do 20A
    Jak podpinam prąd bezpośrednio to nie ma tego problemu.

Czy używając takiej ładowarki zmniejszę stratę prądu pobieranego z akumulatora względem używania przetwornicy na 230V AC z 12v DC i normalnego zasilacza do laptopa 230V AC -> 19,5V DC

2gie pytanie:

Komputer rozpoznaje ładowarkę lecz zgłasza komunikat że jest ona za słaba i ze zmniejszy moc obliczeniowe i będzie pracował mniej wydajnie. Czy mogę w ten sposób spalić ładowarkę? Do mojego laptopa nie ma oryginalnych ładowarek samochodowych o wystarczającej mocy. Powinna mieć 130W a ma 90W. Bateria się ładuje a komputer działa (komputer zgłasza tez że bateria będzie ładowała się wolniej gdyż łądowaka jest słabsza)

3cie pytanie:

Ile ma wytrzymałości gniazdo zapalniczki?
    Chodzi mi o taką wartość jak np ma gniazdko domowe zwykłe ok 3500W to ile zapalniczkowe. Nie chodzi mi o kable do niego i bezpiecznik tylko gniazdko i wtyczkę zapalniczkową.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Nie wiem w jakim samochodzie jest gniazdo zapalniczki, więc nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Zazwyczaj gniazda zapalniczki mają zabezpieczenie nie mniejsze niż 15A, więc 12V*15A=180W. Sprawność przetwornicy przyjmijmy na 80% więc pobór prądu to 4,62( prąd na wyjściu)*1,6(przełożenie)* 1,2(sprawność)=ok 10A. Dla akumulatora 50Ah rozładowanie 70% od w pełni naładowanego akumulatora nastąpi po 3,5 godziny. zakłócenie w pomiarach natężenia przy pomocy multimetru występują z powodu impulsowego charakteru pracy przetwornicy.