Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy dobrze dobrałem części? PC z monitorem do 8tys złoty

11 Wrz 2019 02:38 168 9
  • Poziom 2  
    Tak jak w opisie prosił bym o opinie czy to będzie ze sobą współpracować czy może lepiej coś wymienić. Z góry dziękuję.
    Więc tak:
    Płyta główna:MSI MAG Z390 TOMAHAWK
    Procesor:Intel Core i7-9700K, 3.6GHz, 12MB, BOX
    Chłodzenie:be quiet! Pure Rock (BK009)
    Karta graficzna:MSI GeForce RTX 2070 SUPER Ventus OC 8GB GDDR6 (RTX 2070 SUPER VENTUS OC)
    Kości RAM:Patriot 32GB 3200MHz Viper 4 CL16 (2x16GB)
    Zasilacz:be quiet! Straight Power 11 750W (BN283)
    Dysk SSD:Samsung 970 EVO 500GB PCIe x4 NVMe (MZ-V7E500BW)
    Obudowa SilverStone Redline RL05 Midi-Tower, Czarno-czerwony, Okno (SST-RL05BR-W)
    Monitor: HP 27X Curved

• Poziom 41  
    Płyta słaba, dysk przepłacony, zasilacz za mocny.
    Do czego ten komputer?
  • Poziom 2  
    Komputer głównie do gier z myślą o nowszych tytułach. To na jakie podzespoły to lepiej wymienić?

• Poziom 41  
    Na tamtym chodzeniu i płycie byś nie podkręcił procesora

https://www.morele.net/inventory/info/71338636/

Jeśli grasz w szybkie gry, to monitor będzie ok, ale jeśli chcesz nowe tytuły, to raczej skupiłbym się na grafice i wziął monitor 2K lub 4K 60 lub 75Hz, zamiast full HD i 144Hz.
  • Poziom 2  
    No właśnie tu mam taki podział ze na co dzień gram turnieje w CS GO typu 1v1 więc potrzebuje raczej szybkiego monitora mój aktualny jest 144 lecz już ma swój czas i nie stety pixelek nawet kilka się wypaliło akurat po gwarancji. A nowsze tytuły ogrywam w ramach odpoczynku od ciągłego treningu ale może rzeczywiście dołożę do monitora i kupię coś 2k ale 144hz. A co do twojego zestawu to sądzisz że coś takiego kupować już? Czy np: jeszcze tam dołożyć do 32gb bo jeszcze w budżecie się mieszczę jaki na to przeznaczyłem.

• Poziom 41  
    majkel50 napisał:
    kupię coś 2k ale 144hz

To już ponad 2000 zł.
    Nie wykorzystasz nawet 16GB, 32 zupełnie niepotrzebne do grania.
    Jakbyś miał około 9000 zł na sam komputer, to można by było szukać RTX 2080 Ti na promocjach za około 4500 zł, ale tu już nie ma co dokładać w budżecie około 7000 - RTX 2080 jest tylko trochę lepszy od 2070 Super, więc się nie opłaca.
    Na RTX 2070 Super zagrasz we wszystko.

Dodano po 48 [sekundy]:

majkel50 napisał:
    A co do twojego zestawu to sądzisz że coś takiego kupować już?

Jeśli koniecznie chcesz Intela to tak, lepszego nie da się złożyć, a tańsze raczej to nie będzie w najbliższym czasie.
  • Poziom 2  
    AMD średnio ufam trochę sprzętu ich przerobiłem i nie kończył za dobrze. Wiec słupie się na twoim zestawie i kupię coś takiego

• Poziom 41  
    Bo nie miałeś Ryzenów. To jest przełom w ich firmie 😁
    Ale w tym budżecie można spokojnie wziąć 9700K (9700KF tańszego, jak zaproponowałem).
  • Moderator - Komputery Serwis
    Moja wersja, jeśli przekroczysz budżet o 200 złotych, wyglądałaby tak:
    https://www.morele.net/inventory/info/f4bf7147/

Zmiany w porównaniu do Twojej wersji:
    Trochę lepsza płyta główna. Również nie powala jakoś mocno na kolana, ale jakieś OC już na niej zrobisz i jest odrobinę lepsza niż ten MSI.
    Procesor: wersja KF to to samo co chciałeś, ale ma wyciętą zintegrowaną grafikę, której w sumie nie potrzebujesz.
    Chłodzenie: wymieniłem na SPC Fortis, tańsze od bqt, którego chciałeś i wydajniejsze. Głośne też nie jest.
    Grafika: Udało mi się upchnąć w zestawie RTX2080 Super, więc tu sporo lepiej niż Rtx2070-s.
    RAM zredukowałem do 16GB wychodząc z założenia, że do większości gier tyle starczy aktualnie, a jak nie będzie to się dołoży. Lepiej wydać pieniądze z nadmiarowej ilości RAMu na lepsza grafikę czy cokolwiek innego.
    Zasilacz wymieniłem na model 600W, który i tak jest zbyt wydajny do tej konfiguracji. Tutaj dało się zaoszczędzić 250 złotych.
    Dysk SSD: Wymieniłem na 150zł tańszy i również bardzo wydajny model.
    Obudowę: wymieniłem na tańszą, a do tego wytłumioną. Będzie ciszej.
    Monitor wymieniłem jednak na wersję IPS, wyższej rozdzielczości (chociaż można poszukać FullHD jeśli wolisz). HP miał czas reakcji G-T-G na poziomie 5ms, to do gier wydał mi się bardzo słaby wynik.

Ogólnie wyszło ~8200, a jeśli porozrzucasz części po różnych sklepach to może i taniej wyjdzie.
  • Poziom 2  
    Ja też bym brał RTX2080 Super. W ogóle wersja od dt1 wygląda sensownie