Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy - zakup

11 Wrz 2019 05:38 273 21
  • Poziom 9  
    Witam, w niedługiej przyszłości zaczynam budowę domu jednorodzinnego, i w myśl tego skłanaim sę ku zakupowi agregatu prądotwórczego. Agregat potrzebuje do użytku przy tej budowie ale i z kolie po zakończeniu prac jako awayjne źródło zasilania.

Co sprawdzonego można śmiało polecić, budżet to około 2tys max
    Dobrze by było jak posiadał by dodatkowo 1gniazdo 3fazowe
  • Poziom 17  
    Jeśli chcesz korzystać z niego na budowie to na pewno przydałby się 3 fazowy ale za taką kwotę nowego godnego polecenia nic nie znajdziesz. Wiem bo niedawno sam szukałem.
    Natomiast do użytku domowego lepszy jest 1 fazowy - oczywiście jeśli nie będziesz miał żadnych silników 3 fazowych. Ale za tą kwotę i tak nic nie znajdziesz o takiej mocy aby zasilić cały dom.
  • Poziom 23  
    Na Allegro są czasami niezbyt drogie używane agregaty. Jeżeli będzie długo pracować to lepiej kupić diesla. Jeżeli ma się nie psuć to też bym kupił diesla. Benzynowe są tańsze i lżejsze co na budowie może mieć znaczenie ale ogólnie są bardziej awaryjne i nie mają takiej żywotności jak diesle. Ogólnie jest lepiej mieć agregat trójfazowy jeżeli cena może być trochę wyższa. Przy znacznych mocach powyżej 4 kW korzystniej jest mieć trzy fazy żeby obciążenie się rozkładało na kilka styków przez co nie niszczą się tak wszelkie przedłużacze i połączenia. Jeżeli mamy ograniczoną ilość pieniędzy to wówczas trzeba wybierać czy jedno czy trójfazowy. Jednofazowymi można większe odbiorniki jednofazowe zasilać z tej samej mocy silnika, ceny agregatu, jego masy i mocy prądnicy, dlatego że w trójfazowych ta moc rozkłada się na trzy fazy.
  • Poziom 29  
    Bardziej awaryjne są Diesla mniej zywotne i co gorsza glosniejsze nie wspomnę o drgamiah mowa o małe agregaty benzynjaki są dużo lepszym wyborem... Co innego gdyby to była stacja kilkanascie KW to Diesla jes najlepszym wyborem. A po drugie dobry silnik ON Hatz lub Yanmar itym podobne to same silniki kilka tysięcy kosztują więc w agregacie u autora budżecie będzie typowy chińczyk..
  • Poziom 9  
    chińskie zabawki z karfta itd na alledrogo można kupić za około 700zł, ale kwota 2tys to trzykrotność tej kwoty i mówicie że nic nie znajde w tym przedziale?

Nikt nie stał przed podobnym wyborem?
  • Poziom 29  
    Zobacz agregaty fogo
  • Poziom 10  
    chińskie zabawki z karfta - model Model: KD114
    kupiłem mam od 3 lat, jako rezerwa w małym domku najważniejszych obwodów ok ale obciążenie 2000W to max dla niego.
  • Poziom 9  
    3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens. [retrofood]

a coś takiego? jakieś opinie? domyślam się, że to też chinol
  • Poziom 17  
    Na budowie nie podłączysz silnika 3 fazowego o mocy większej niż 2 kW a w domu nie wiele jest czajników elektrycznych, które będziesz mógł z niego zasilić bo maksymalna moc na 1 fazę to 1,4 kW a większość czajników pobiera 2 kW i więcej.
  • Poziom 23  
    Na budowę ja nie kupowałbym nic mniejszego niż 6.5kVA mocy ciągłej dlatego że na budowie zawsze będzie potrzeba podłączać kilka urządzeń. Czajnik 2kW, betoniarka, jakieś szlifierki czy wiertarki to już mamy kilka kilowatów. Tak żeby pod każdą fazę można było podłączyć 2.2kW co najmniej. Jak się kupi jednofazowy i później zajdzie potrzeba podłączyć coś trójfazowego to pojawi się problem. Jak przyjdzie komuś pomysł podłączyć suszarkę elektryczną do suszenia tynków to już wogóle. Może ktoś zechce krajzege 4kW podłączyć czy coś podobnego.
  • Poziom 17  
    Jak będziesz chciał piłę 4 kW podłączyć to i te 6,5 kW w agregacie nie wystarczy.
  • Poziom 29  
    Tylko panowie źle by taki fajny kupić na 3f to by musial dołożyć 3X do budżetu.. Albo się idzie w jedno fazę I się tym kieruje że słabo i urządzenia pod 1f albo idzie się na bogato 3f.. Chińczyk średnio nadają się na budowę było kilka w firmie żaden nie wytrzymal zbyt długo. Od kiedy mam firmowe nie wiem co to uszkodzony agregat.. I żadne AVR na budowie chińskie.. Lepsze wytrzymałe synchroniczne...
  • Poziom 17  
    To już dokładnie to samo pisałem na samym początku, że budżet stanowczo za mały i nie ma uniwersalnego rozwiązania.
  • Poziom 43  
    luzak1988 napisał:
    chińskie zabawki z karfta itd na alledrogo można kupić za około 700zł, ale kwota 2tys to trzykrotność tej kwoty i mówicie że nic nie znajde w tym przedziale?

Nikt nie stał przed podobnym wyborem?

Wszyscy na elce. Poczytaj posty. Takich jak twój idą i setki. Każdy buduje dom za 200-300tyś i każdy ma na agregat tylko 1000, 2000 czy 3000. I każdy pisze że przecież na allegro są za 500zł to on wie że to chłam i chce kupić porządny bo ma 2000, do wydania. Pic polega na tym że te porządnie to jeszcze raz taki budżet. I wszyscy ci o tym piszą. Więc weź ten swój budżet i kup to co w tych pieniądzach jesteś w stanie kupić. I to wszystko, nie ma co pytać dalej. Kupisz to co kupisz, i tak wiesz lepiej. A tematów jak ten, tysiąc i twój jest kolejnym dla picu. Zarejestruję się i coś napiszę a i tak kupię co chcę. Bo tylko tyle chcę wydać.
  • Poziom 9  
    Ci którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia powinni siedzieć cicho a nie spamować forum złośliwymi komentarzami, które i tak nic nie wnoszą

Znalazłem coś takiego, linka nie wkleje ale nazwe podam, miał ktoś coś doczynienia z takim sprzętem?

YATO AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY PRĄDU 5500W AVR BENZYNA
  • Poziom 9  
    Ci którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia powinni siedzieć cicho a nie spamować forum złośliwymi komentarzami, które i tak nic nie wnoszą

Znalazłem coś takiego, linka nie wkleje ale nazwe podam, miał ktoś coś doczynienia z takim sprzętem?

• Poziom 29  
    Wodę w czajniku będzie ciężko ugotować..
  • Poziom 36  
    luzak1988 napisał:

Już Ci kolega napisał, za te pieniądze nie kupisz nic sensownego prócz tych chinoli które nie wiadomo ile pochodzą z zawyżoną mocą maksymalną.
  • Poziom 43  
    luzak1988 napisał:
    Ci którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia powinni siedzieć cicho

Więc zastosuj się do swoich własnych słów....
    Wszystkie te agregaty produkowane są w jednej fabryce tylko naklejki importerów się zmieniają. Naklejki z nazwą i parametrami. Jeden napiszę że ma 4kW drugi 5,5kW. Więc tak jak pisałem kup, co masz kupić i już.
    Albo poczekaj na sprzedawcę chłamu, który podszyje się pod użytkownika i napiszę kup tego. Jak go mam i jest super. Do tego jaki dobry serwis i sprzedawca mi się trafił. Polecam tego i tego. A ty jak młody pelikan łykniesz wszystko. Bo usłyszysz to co chciałeś usłyszeć, a nie to co jest prawdą. Bo ta boli najbardziej.....
    Więc dawaj kolejne propozycje, a ja ci gwarancję że za chwilę znajdzie się sprzedawca co ci go zarekomenduje i pod pozorem tego że jest użytkownikiem i napiszę ci wszystko co chcesz usłyszeć.
  • Poziom 9  
    Osobicie znam osoby, które budowę swoich domów na chinkich pseudoagregatach obskoczyli, zaznaczam, że był to użytkownik prywatny! No ale tutaj sami specjaliści co naczytali się głupot w sieci a z żadnym agregatem wspólnego nic nie mieli w większoci.

Prosiłem o radę odnośnie zakupy, określiłem budżet w którym nie zaznaczyłem, że sprzęt ma być nowy, a tego już tęgie umysły nie przewidziały, ale cóż

Jarzabek666 napisał:
    Zobacz agregaty fogo

Koledze Jarzabek666 dziękuje, bo jako jedyny cos doradził i trafił w 10tkę
  • Poziom 29  
    W tym budżecie fogo Polski producent jest naprawdę godne polecenia masz dwie serie na silnikach Hondy i na silnikach chińskich, ale za to na prądnicy synchronicznej Sincro/NSM (włoska firma) taki fajny mix wersji uboższej..

2.7KW jest wystarczające by zasilić większość urządzeń na budowie jednofazowych..
  • Poziom 38  
    Pomyśl o demobilowych PAD-16, co prawda to kloc ale wytrzyma wszystko. Czasem można trafić egzemplarz za 3500 - 4 tyś. zł. Prosty układ stabilizacji i solidnie nawinięta prądnica gwarantują że moc podawana w danych jest prawdziwa i daje faktyczną sinusoidę.