Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] ZTE MF286 usb storage (Tmobile)

11 Wrz 2019 08:39 132 7
  • Poziom 11  
    Witam,
    Mam ten router
    https://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/modemy-i-routery/zte-mf286/ZT-M-T070.phtml
    Poprzednio też miałem ZTE ale dla operatora play (USB funkcjonowało jako slot dla pendrive i dysku sieciowego).
    W jaki sposób skonfigurować mój, skoro niestety po włożeniu do usb pamięci flash nie mogę zmapować dysku.

Próbuję logować się przez standard admin / moje hasło, ale nie wchodzi... Dziwna sprawa, bo przez web wywołując adres 192.168.0.1 pokazuje się od razu okno dedykowane do podania hasła (a nie loginu i hasła). Być może login do ZTE to nie 'admin'... Jak ustalić co jest loginem?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zresetuj do ustawień fabrycznych i hasło admin.
  • Poziom 4  
    Win10 (na Win7 nie potrzeba): Windows Settings -> Apps -> Programs & Features -> Turn Windows features on or off -> SMB 1.0/CIFS File Sharing Support -> Mark it as active -> Install and restart PC.
  • Poziom 11  
    Adam_Getka napisał:
    Win10 (na Win7 nie potrzeba): Windows Settings -> Apps -> Programs & Features -> Turn Windows features on or off -> SMB 1.0/CIFS File Sharing Support -> Mark it as active -> Install and restart PC.

Mam to aktywne (SMB 1.0/CIFS).
    Pomoc tmobile odpisała mi, że złącze usb w tym urządzeniu niestety nie służy do obsługi dysku sieciowego, tylko do wgrania software (techniczny slot). W salonie babka mówiła, że usb jest do wpięcia dysku sieciowego (gdzie poprzedni model ZTE z Play obsługiwał usb storage). Dziwne.
  • Poziom 4  
    działa Ci ten USB?
  • Poziom 11  
    Niestety nie działa. Wg tmobile ten slot służy do wgrania softu dla routera (techniczny slot).

Nie obsłuży pendrive jako dysku sieciowego... bezsens.
  • Poziom 11  
    Racja, działa!
    Mimo, że hasło do panelu/routera zmieniłem po pierwszym logowaniu, to dla USB storage zostało admin.
    W opcjach zmiana hasła z admin => moje hasło i W10 mapuje dysk.