Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beko DIN26221 - naprawa modułu

11 Wrz 2019 09:15 162 7
  • Poziom 8  
    Witam
    Potrzebuję dowiedzieć się jaka wartość rezystora jest na PCB modułu zmywarki jak w tytule. Sam moduł ma oznaczenie 1739170250. Chodzi o rezystor R39
    Beko DIN26221 - naprawa modułu
  • Poziom 21  
    Obawiam się że wartość tego rezystora to najmniejszy problem, bo raczej bedzie walnięty procesor kiedy ten rezystor się spalił
  • Poziom 8  
    banmar_2005 napisał:
    Obawiam się że wartość tego rezystora to najmniejszy problem, bo raczej bedzie walnięty procesor kiedy ten rezystor się spalił

Moduł był notorycznie zalewany przez złe zamontowanie w zabudowie (drzwi do zmywarki nie domykały się, był luz przy uszczelkach).
    Jest też dziura w triaku TR8, wyświetlacz nie działa, ale od czasu do czasu udaje się uruchomić zmywarkę.
    Odziedziczyłem ten szrot i chcę spróbować to reanimować.

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

Dodatkowo potrzebuję R86
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Rezystory masz takie same jak przy innych triakach ,czyli R 86 - 223 ( 22kΩ ) a R39 -301 ( 300 Ω).
  • Poziom 8  
    cezet napisał:
    Rezystory masz takie same jak przy innych triakach , czyli R86 - 223 (22kΩ), a R39-301 (300Ω).
    No właśnie w przypadku R86 byłem prawie pewien, że są takie same jak przy reszcie triaków, ale ten drugi był mi potrzebny. Triak ma oznaczenie W614 103MNO gdzie mogę go znaleźć?
    Dziękuję za pomoc.
  • Poziom 21  
    Jak nie dostał procesor uderzenia impulsu to na pewno się uda