Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Geberit -woda zalewa sciany

11 Wrz 2019 09:18 309 4
 • Poziom 9  
  Dzień dobry.
  Geberit UNIFIX z 2005 roku wczoraj wieczorem zalał wodą wnętrze ścian z półpiętra w dól do hydroforni. Spłuczka jest w tej chwili pusta, zawór doprowadzający wodę zbiornika spłuczki jest zamknięty i woda nie cieknie. Wygląda to tak, jakby wyciek był w dolnej części spłuczki niezależnie od położenia zaworu spustowego (tego poruszanego przyciskiem), a woda wydostaje się poza zbiornik i rurę spłukującą sedes. Wydaje się niemożliwe, by zbiornik był po prostu dziurawy w swojej dolnej części... Czy spotkaliście się z podobnym przypadkiem? Podejrzewam jakąś uszczelkę w dolnej części zbiornika, ale z uwagi na trudny dostęp nie można tego ustalić.
  Bardzo proszę o pomoc-sugestie odnośnie naprawy.
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Sprawdziłbym rurę od spłuczki do muszli czyli oba jej końce z uszczelkami.To są słabe punkty.
 • Poziom 9  
  Dzięki za odpowiedź.
  Czy to oznacza, że w tym modelu na pewno są użyte uszczelki u wylotu spłuczki?
  Dzisiaj w Leroy Merlin były Geberity gdzie nie zastosowano takich uszczelek - króciec wylotowy tworzył całość z dolną częścią spłuczki. Bardzo proszę o potwierdzenie informacji, że zastosowano w tym modelu uszczelki. W przeciwnym wypadku myślę, że jedynym wytłumaczeniem może być rozszczelnienie/pęknięcie samego zbiornika, a to oznacza prawdopodobnie kucie glazury, usuwanie obudowy gk i zakup nowego Geberita.
  Jeżeli są tam uszczelki, to czy można się do nich dostać bez demolki łazienki?
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Mam równie starego Geberita.Zacznij od demontażu miski ustępowej.Moze dasz radę wsadzić łapę czy cokolwiek od dołu i wymacasz.Nawet jak montażysta zalepił bezczelnie zaprawą czy klejem rurę, możesz po części to odkuć bez szkód dla łazienki.
  Geberity z dzisiaj to kompletnie inne zestawy niż te sprzed 10 lat...
 • Poziom 9  
  Zaczęlismy od uszczelnienia Geberita z muszlą, pomogło.
  Dzięki za wsparcie :).