Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seagate - nie działa, odzyskiwanie danych.

11 Wrz 2019 09:39 159 6
  • Poziom 3  
    Witam,

Próbowałem coś znaleźć na forum ale nigdzie coś podobnego nie widziałem

Posiadam dysk Seagate Barracuda ES.2 500GB S/N 9QM2KSJ0

Mój problem polega na tym iż komputer przestał widzieć dysk.
    Dysk nie miał fizycznie żadnego uszkodzenia, nie spadł ani nic podobnego.
    Po włączeniu komputera dysk się kręci i nie słychać jakichś niepokojących dźwięków.
    Zmieniałem kable, zmieniałem wejścia SATA, podłączałem dysk pod inne komputery i nic.
    Potrzebuje dane z dysku a niestety nic nie mogę zrobić bo dysku jak nie widać tak nie widać.
    Miał ktoś podobny problem lub wie jak się z tym uporać? Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)
  • Red. Komputery FAQ
    Raczej nie ma czynności w twoim zakresie by odzyskać dane, jedynie możesz sprawdzić na innym kontrolerze SATA. Możesz też podłączyć terminal, może jest jakiś spec seagate który po tym zdiagnozuje problem.

• Poziom 22  
    andreas1233 napisał:

Miał ktoś podobny problem lub wie jak się z tym uporać? Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

Tak, miałem takie przypadki :)
    Żeby mieć jakąkolwiek szansę coś z tym zrobić musisz mieć terminal. Wtedy możesz przeprowadzić diagnostykę.
    Jednak po tym co piszesz zakładam, że nigdy nie pracowałeś z dyskiem po terminalu. Tam trzeba wiedzieć, co się robi, żeby nie pogorszyć sprawy.

Jeśli dane są dla Ciebie ważne, zgłoś się do firmy odzyskującej dane.

• Poziom 26  
    Zobacz, jak go widzi MHDD - zwróć uwagę na pojemność i rejestr stanu. Najprawdopodobniej terminal i umiejętność posługiwania się nim są wystarczające, by odzyskać dostęp do danych, ale nikt odpowiedzialny Ci tego nie obieca na 100 % bez uprzedniej diagnozy.
  • Spec od pamięci masowych
    andreas1233 napisał:
    Po włączeniu komputera dysk się kręci i nie słychać jakichś niepokojących dźwięków.

Rozumiem że w BIOS-ie jest poprawnie wykrywany, czy tak :?:
  • Poziom 3  
    pidar napisał:
    andreas1233 napisał:

Rozumiem że w BIOS-ie jest poprawnie wykrywany, czy tak :?:

BIOS też go nie widzi.

• Poziom 26  
    Czy BIOS od razu przechodzi dalej, czy czeka na odpowiedź dysku? Czekanie powinieneś bez trudu zauważyć, bo przeważnie trwa w granicach 20-30 sekund.
    Spróbuj sprawdzić czy i, jak jest widziany przez MHDD. To nie to samo, co terminal, ale może dać jakąś wskazówkę.