Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw głośników WHD Mini 4 - jaki wzmacniacz dobrać?

11 Wrz 2019 09:58 60 9
  • Poziom 3  
    Witam. Mam prośbę, jaki wzmacniacz bym potrzebował do zestawu 8 głośników WHD Mini 4?
    Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Witam,
    a co tym masz naglosnic? Jaka konfiguracja, parami?, jakies kino domowe 7+1 czy uklad kosciola?
    Niby maja one 50W ale osobiscie bym sie bal zasilic je moca 50W.
    Ciekawostka ze nazywaja to "Kompakte 2-Wege HiFi-Box mit Bassreflexkanal" = Kompaktowy 2-drożny zestaw hi-fi z kanałem bass-reflex, jak mozna uzyc HiFi w stosunku do czegos co ledwo przenosi 100Hz, HiFi to wysoka wiernosc ale jak mowic o wysokiej wiernosci w przypadku braku basow.
    Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Myślałem że użyje je do kina domowego dodając jakiś subwoofer ale nie wiem czy to jest warte zachodu. Głośniki mam już dlatego myślałem że może uda się to jakoś skonfigurować żeby dobrze grało. Jak pan myśli.
    Dziękuję za odpowiedź
  • Poziom 37  
    Witam,
    ja jestem wychowany na starej szkole i pewnie dlatego nie wiele "slysze" z takich wynalazkow.
    Wg. instrukcji maja one po 50W wiec powinienes je zasilac moca mniejsza niz te 50W, stare szkoly twierdzily ze wzmacniacz powinien miec 20-50% mocy jaka wytrzymuja kolumny, ja twierdze ze nawet 10% wystarczy jak sie umie to polaczyc.
    Jezeli masz mocniejszy wzmacniacz to musisz nauczyc sie dozowac moc/glosnosc.
    "uda się to jakoś skonfigurować żeby dobrze grało" - co przez to rozumiesz?
    - glosno? pewnie sie da, jak duzy pokoj ?
    - o niskich tonach zapomnij, to sie rozpadnie jak bys oczekowal tych 50W przy nawet 100Hz.
    - "umc umc" tez da sie uzyskac, 100Hz to w sumie najnizsza perkusja (rockowa a nie orkiestrowa) wiec cos bedzie slychac.
    Tak naprawde to te glosniczki sie nadaja jako efektowe glosniki do kina domowego i chyba tylko tam, jako przednie/glowne pomysl o czyms lepszym. Z drugiej strony wszystko zalezy od tego czego oczekujesz, mam znajomych ktorzy sa zadoeolwni z firmowych glosniczkow dolaczanych do kin domowych prostrzych modeli philipsa czy podobnych, wygladaja jak te twoje i maja podobne parametry.
    Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Dziękuję. Mam więc myślałem że może będą ok do jakiegoś kina domowego. Ale chyba raczej trzeba pomyśleć o czymś lepszym.
    Czy orientuje się pan czy są one coś warte gdybym chciał je sprzedać?
  • Poziom 37  
    Witam,
    oficjalna cena niemiecka to cos okolo 150€ za sztuke. Masz wersje zwykla czy wodoszczelna ?
    Jezeli juz je masz to podlacz i posluchaj, moze beda zadowalajace dla ciebie
    Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Zwykłą. Chciałbym podłączyć ale nie mam wzmacniacza i dlatego pytałem jaki musiał bym kupić jaka móc. Nie chciał bym inwestować za dużo wyrazie gdyby nie brzmiało to za ciekawie. Dziękuję
  • Poziom 37  
    Witam,
    moze sprawdz u kolegi ktory ma cos w tym rodzaju.
    Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Dziękuję. Wyrazie gdybym zdecydował się na kupno amplitunera to najlepiej aby miał mniej niż 50 w na jeden głośnik tak ?
  • Poziom 37  
    Witam,
    moze miec wiecej ale wtedy musisz byc swiadomy ze uzywasz pokretla glosnosci z rozwaga tak aby nie przekroczyc tej mocy, zwroc uwage jeszcze na impedancje tych glosnikow i wzmacniacza - musi akceptowac taka impedancje.
    Pozdrawiam