Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Google maps i trasa offline do Bośni i Hercegowiny oraz jej wydruk.

amigancik 11 Wrz 2019 11:46 150 7
    amigancik
    Poziom 8  
    Jak w google maps ściągnąć do offline-a mapę trasy?
    Nie chodzi o ściąganie standardowych prostokątnych kawałków mapy, bo to jest uciążliwe baaaardzo, tylko o ściągniecie mapy potrzebnej do wyznaczonej trasy lub na przykład 3 tras.

Jak wydrukować taką trasę w żądanym powiększeniu na kartkach A4?
    helmud7543
    Poziom 43  
    Nie da się inaczej niż te prostokąty. Jest szansa, że jak wyznaczysz trasę przy połączeniu WiFi to sam zaproponuje pobranie tej części mapy na urządzeniu mobilnym. Co do druku trasy - jeszcze rok temu po prostu ręcznie powiększałem i drukowałem, nie jest to intuicyjne. Sprawdź jeszcze możliwość wydruku z Google Earth.
    Ogólnie, jak masz na tym polegać offline to odpuściłbym akurat ten program.
    amigancik
    Poziom 8  
    Tego się obawiałem, nie rozumiem dlaczego nie ma takiej podstawowej użyteczności jak pobieranie map do trasy...
    Wiele razy już na google się "przejechałem" - jest super kiedy jedziesz po prostej drodze, ale w mieście, gdzie większy ruch, więcej ulic, a jakieś większe miasto, skrzyżowanie i .... "kółko kręci", "zwiecha", telefon gorący, system wisi... a tu skrzyżowanie, zjazd jakiś i ... decyzję podejmuj na chybił trafił, a jak nie trafił to za 40km zjazd pierwszy... i nawrotka 40km w z powrotem...
    helmud7543
    Poziom 43  
    Bardzo dobra jest NaviEkspert, ale jest płatna i nie wiem czy ma potrzebne kraje. Z darmowych jest Navigator, mapy można pobrać, daleko od ideału ale ujdzie. Google maps jest przeznaczona do pracy online - mapy offline to tylko dodatek.
    BANANvanDYK
    Poziom 38  
    amigancik napisał:
    Wiele razy już na google się "przejechałem"

Więc po co korzystasz? Po to aby G znało Twoją pozycję i wykorzystywało te dane do własnych celów? Też się kilka razy na nim przejechałem. Niech amerykańska firma pozostanie przy mapach ameryki. Sprawdź sobie mapy OSM. W prawdzie nie działa jak nawigacja, ale jest bardziej dokładne odwzorowanie map. Podobno można je przekonwertować na mapy off-line, ale działają tylko z urządzeniami Garmin.