Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FAAC455 nie otwiera skrzydeł. Praca sił. podczas programowania poza schematem.

nssk 11 Wrz 2019 12:27 51 0
    nssk
    Poziom 1  
    Witam wszystkich.

Mam taki problem (nie znalazłem podobnego na forum). Zainstalowałem ostatnio centralkę FAAC455 (na opakowaniu BRAIN JA592) oraz siłowniki do bramy G-Bat 300. Było dosyć ciężko podłączyć wszystko ale jak już zrozumiałem co i jak to się udało. Brama z fotokomórką zamykania oraz lampa ostrzegawczą 230V. Wszystko działo prawidłowo przez parę dni, aż zdecydowałem się uporządkować kable w okół bramy. Głównie je tylko zasypałem i poukładałem (żadnego nie zgiąłem - stosowałem duże promienie) ale nie wiem czy to ma wpływ. Teraz opis problemu. Po pracach ziemnych sprawdzam z pilota bramę i otwiera się tylko jedno skrzydło... Otworzyłem puszkę z centralką na oko wszystko ok. Sprawdzam ponownie i skrzydło tylko pracuje ułamek sekundy (otwiera się 1 cm) i wszystko się wyłącza. Stwierdziłem, że zaprogramuje od nowa. I teraz najciekawszy efekt: 1 impuls rusza pierwsze skrzydło. 2 impuls nic się nie dzieje (nie ma spowolnienia pierwszego skrzydła). 3 impuls rusza drugie skrzydło (pierwsze nadal pracuje) 4. impuls 2 skrzydło wchodzi w trym domykania (1 skrzydło cały czas z pełną prędkością. Tutaj wyjaśnię, że jak zauważyłem to programowanie robię, aby zobaczyć co się dzieję i nie robię pełnego otwarcia pełnego skrzydła - inaczej Impulsy wywołuje szybko). 5 impuls oba skrzydła się zamykają. 6 impuls skrzydło drugie wchodzi w trym domykanie (pierwsze nadal pracuje z pełną prędkością. 7 impuls. nic się nie dzieje 8 impuls zatrzymuje pierwsze skrzydło.
    W skrócie pierwsze skrzydło pracuje tylko z pełną szybkością (nie ma spowolnień) i pracuje cały czas.
    Tak, zamieniłem podłączenie siłowników i objaw przeszedł z lewego na prawe (więc wyklucza to awarię siłownika). Kable odkopałem ręką i też nic się nie zmieniło.
    Co może być przyczyną? I ewentualnie jak naprawić? Dołączam zdjęcie z centralki.
    FAAC455 nie otwiera skrzydeł. Praca sił. podczas programowania poza schematem.