Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka młotowiertarka do wielkiej płyty

11 Wrz 2019 13:21 141 6
 • Poziom 9  
  Witam,
  Przeprowadziłem się do bloku z wielkiej płyty i zwykła wiertarka udarowa, która sprawdzała się w cegle, poległa całkowicie na betonie.

  Zorientowałem się nieco w temacie wiertarek SDS+ i zawęziłem wybór do kilku modeli w cenie do 500zł. Zastosowanie amatorskie do wiercenia otworów pod półki itp. Zapewne wywiercę teraz kilkadziesiąt otworów, a później wiertarka będzie używana raz na kilkanaście miesięcy. Proszę o pomoc w wyborze między:

  Black&Decker KD1250K 500zł
  Profix Tryton TMM10533 400zł
  Modeco Expert MN-90-215 350zł

  Polecano mi jeszcze Stanley, ale wydaje mi się, że w tej kategorii cenowej ma małą moc udaru. Modele, które wybrałem mają od 3,2 do 3,5J.

  Pozdrawiam,
  dikoj
 • Poziom 24  
  Nie może być za mocna bo Ci odpadnie kawal betonu z drugiej strony ściany. Tak miałem w bloku z wielkiej płyty z lat 70-tych. Pożyczyłem młotowiertarkę Hilti to musiałem potem latać gipsem krater z drugiej strony ściany - cale szczęście nie u sąsiada a u mnie.
 • Poziom 24  
  Nie lepiej wypożyczyć na te kilkadziesiąt otworów w wypożyczalni profesjonalną wiertarkę? Szanuj uszy i nerwy swoich sąsiadów i nie używaj stępionych wierteł. Staraj się wykonać to szybko i to co najbardziej niezbędne (w rozsądnych godzinach). Dziękuję w imieniu sąsiadów (mieszkając dłużej odczujesz to sam na sobie).
  Wracając do tematu zakupu: kup w markecie młotowiertarkę za połowę tej ceny (w Leroy widziałem za 169zł) - na pewno wystarczy dla Twoich celów. Większość markowych kiedyś produktów (np. wspomniany Black&Decker) - to chińszczyzna (pozostała tylko nazwa firmy i wyższa cena).
 • Poziom 9  
  Właśnie na chwilę pożyczyłem Hilti TE 7-C. Wchodziła w beton jak w masło przy udarze 2,6J. Może rzeczywiście powyżej 3J to za dużo. Blok jest właśnie z lat 70-tych.
  Wiertarkę wolałbym mieć na stałe. Nieczęsto, ale jednak się przydaje.

  Zatem obniżając parametry i zakres cenowy to jaką firmę polecacie? I tak wszystko jest Made in China, ale oczywiście jakość jakości nierówna.

  PS.
  Zdaję sobie sprawę z uciążliwości remontu i szanuję zasady współżycia sąsiedzkiego. Jak dotychczas nie było skarg i wrogich spojrzeń.
 • Poziom 22  
  Parkside z Lidla.Grzeje się bardzo przy 15 minutach ciągłego kucia.Ale to raczej Ci nie grozi.Cena śmieszna.
  Nie bierz pod uwagę wywalenia krateru z 2 strony ściany.W betonie wiertło fi 6 do 99% zastosowań.Glebokosc otworu do 4 cm i git; szafki kuchenne na kołku fi10 dadzą radę.
 • Poziom 9  
  Po kolejnych poszukiwaniach na placu boju zostały dwa Einhell-e

  Einhell TH-RH 900
  Moc 900 W
  Energia udaru pneumatycznego 3,0 J
  Prędkość udaru 4000 min^-1
  Obroty 0 – 850 obr./min.
  300zł

  Einhell RT-RH 20
  Moc 500 W
  Energia udaru 1,6 J
  Częstotliwość udaru 5800 uderzeń / min.
  Obroty 0-1200 obr. / min.
  190zł

  Wiadomo, że to niemiecka chińszczyzna i zapewne parametry są zawyżone, zatem obawiam się czy tym słabszym modelem nie będę się (i sąsiadów) męczył przy wierceniu. Tym mocniejszym modelem wiercenie teoretycznie powinno pójść szybciej.
 • Poziom 22  
  Sąsiedzi nie są parametrem Bez hałasu sie nie obejdzie. Sprawdź jeszcze luzy ( i ew. bicie)na uchwytach SDS/ futerkach. Przy małych otworach i małej tolerancji miejsca ich położenia to ważne.
  Bierz mocniejszą. Szybciej wywiercisz i bez zmęczenia nadgarstka.