Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łapacz deszczówki. Chciałem kupić musiałem zrobić

weteranPL 28 Sie 2019 15:57 6 6
    weteranPL
    Poziom 7  
    Czyli obowiązuje cie podatek za wodę. Jest to w ramach podatku klimatycznego którzy płacą nie których krach ( obuch Amerykach i Europie oraz Azji ) są to socjaliści z radnymi w ( Polsce ) którzy uwali płaci się ( Gdanisku, Krakowie, Warszawie ) za metr śniegu na posesji i zawodne z deszczu jak ty.
    Moderowany przez trymer01:

Regulamin, pkt 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

----
    Wydzielono z tematu: Łapacz deszczówki. Chciałem kupić musiałem zrobić
    przez tmf dnia 11 Wrz 2019 13:24
    weteranPL
    Poziom 7  
    Mianowicie tego co jest zaprezentowane w projekcie temacie Autora/ów też ma to do rzeczy i reszty świata płacą podatki za takie czerpanie wody z deszczu pisałem że to jest podatek klimatyczny i wnosi do tego tematu .

Moderowany przez tmf:

Dyskusja nie na temat.

----
    bsw
    Poziom 15  
    Taaa - bo oczywiście tę wodę którą sobie łapiemy odsprzedajemy potajemnie za granicę EU i dlatego skarbiec publiczny ucierpi z tego powodu niemożebnie....

----
    weteranPL
    Poziom 7  
    Do kolegi autora to bardzo dobry pomysł ( ale skrytykowany ) mianowicie woda w ten sposób się nie marnuje i masz na podlewanie i do basenu masz w czasie ulewy 5 do 7 litrów wody, która jak pisałem ( teraz gdzieniegdzie w Polsce podlega opodatkowaniu ). Już podobno na Bałtykiem trzeba płacić za oddychanie powietrzem - są takie opłaty ( nie byłem, ale jest w internecie o tym ).
    A co do tematu, to można zamiast beczki zrobić studnię albo wykorzystać ( kupić ) pojemnik na szambo i zrobić zbiorcze rynny ( dookoła dachu ) tak, żeby była jedna rura odprowadzania wody w dół i masz całą wodę jaka ci spada na dach, około 8 litrów wody na ulewę .

----
    ociz
    Moderator Samochody
    Jak Ty liczysz te 8 litrów? Ja mam zbiornik 1000l przy daszku około 40m2 i jedna ulewa potrafi go napełnić.

----
    weteranPL
    Poziom 7  
    Deszcz może padać około 1 godziny do 2 godzin przy silnej ulewie to możne napełnić tyle ( wiem bo napełnia wodę miednicy i wiaderkach do podlewania ) przez całą noc potrafi napełnić do pełna z dachu jak ktoś nie ma zbiorczych rynny i dużego zbiornika.

Podobno 300 zł podatku za wodę będzie trzeba zapłacić, to idealna okazja żeby złapać deszcz do zbiornika, albo takie pomysły realizować na bieżąco, mówię poważnie.

----
    maras52
    Poziom 14  
    Pomysł fajny, pamiętam jak na działce mieliśmy dwie rury Φ100cm długości ok 250cm do których woda leciała bezpośrednio z "zlewu" rynny i jakieś 20cm od krawędzi wprowadzona przelewka. Minusem było że na zimę trzeba było zlewać wodę.

----