Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Orange światłowód i własny serwer VPN

11 Wrz 2019 14:38 120 3
  • Poziom 2  
    Cześć,

planuję przejście na światłowód + TV od Orange i w związku z tym zmuszony jestem do użycia Funboxa 3.0 .
    Do tej pory używałem Comtrend ustawionego w tryb bridge i swojego routera z Marlinem - i było ok.

W jaki sposób podłączyć router z serwerem VPN za Funboxem, aby mieć dostęp do tego samego segmentu sieci LAN?
    FB wolałbym nie wyrzucać ze względu na podłączone dekodery TV.

Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    ruszomir napisał:
    ...
    W jaki sposób podłączyć router z serwerem VPN za Funboxem, aby mieć dostęp do tego samego segmentu sieci LAN?
    FB wolałbym nie wyrzucać ze względu na podłączone dekodery TV.

Którego FB masz?

Mam złe doświadczenia z wieloma FB niezależnie od wersji. Ostatni przypadek dotyczył się VoIP. Problem "sam się rozwiązał" po wymianie routera mimo, że samo Orange twierdziło, że "niczego nie blokują" i, że "po ich stronie wszystko jest OK".

Widziałem gdzieś rozwiązanie do TV Orange na Mikrotiku - np. -> https://www.micrology.pl/2017/11/15/orange-ftth-supernova-neostrada-mikrotik-tv/

Poszukaj sobie innych opisów na temat Orange i Mikrotik.

[edyta]
    Oczywiście na MT bez problemów uruchomisz VPN.
  • Poziom 2  
    Ze względu na potencjalne problemy z implementacją TV na innych routerach niż FB (vide link który podałeś) nie chciałem wyrzucać FB.

Na forach Orange jest informacja, że obecnie instalują ONT + FB3.0

Światłowodu z Orange jeszcze nie mam, zastanawiam się czy w ogóle w to wchodzić, skoro:
    - chcąc mieć swój router z VPN mogą występować problemy z TV
    - chcąc mieć święty spokój z TV nie mogę mieć VPN

Zostaje mi jeszcze światłowód w ofercie dla firm - tam jest jakiś Zyxel ale w takim przypadku nie można mieć na tym łączu TV.

Cytat:
    Mam złe doświadczenia z wieloma FB niezależnie od wersji. Ostatni przypadek dotyczył się VoIP. Problem "sam się rozwiązał" po wymianie routera mimo, że samo Orange twierdziło, że "niczego nie blokują" i, że "po ich stronie wszystko jest OK".

Widziałem gdzieś rozwiązanie do TV Orange na Mikrotiku - np. -> https://www.micrology.pl/2017/11/15/orange-ftth-supernova-neostrada-mikrotik-tv/

Poszukaj sobie innych opisów na temat Orange i Mikrotik.

[edyta]
    Oczywiście na MT bez problemów uruchomisz VPN.
    [/quote]
  • Poziom 31  
    ruszomir napisał:
    Na forach Orange jest informacja, że obecnie instalują ONT + FB3.0

FB3 ma wbudowany ONT, więc dostajesz jedno urządzenie. I oczywiście nie ma co marzyć o podłączeniu swojego ONT do sieci orange.