Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak skonfigurować komputer aby mieć internet z dwóch źródeł

11 Wrz 2019 14:39 171 6
  • Poziom 21  
    Witam Chciałbym w moim komputerze korzystać z dwóch źródeł tego samego internetu. Chodzi o to, że mam internet ze światłowodu i jest switch. Do niego mam podłączony komputer oraz ruter z WiFi. Mam drukarkę też z WiFi i przy takim połączeniu nie drukuje z komputera. Komputer ma dwie karty i aby drukować muszę zamienić miejscami wtyczki z rutera i switcha i wtedy drukuje. Jest to uciążliwe bo muszę wchodzić pod biurko z latarką i przepinać wtyczki. Czy jest jakaś możliwość aby obie wtyczki zostały na miejscu a ja mógł przełączać karty tak abym mógł decydować w którego gniazda będę korzystał i pobierał internet. Niestety ale próbowałem sam to zrobić ale mi się nie udaje. Może ktoś podpowie jak to zrobić ?
    Windows 8.1
  • Specjalista Sieci, Internet
    TadeuszZ napisał:
    Do niego mam podłączony komputer oraz ruter z WiFi

Skonfiguruj router jako AP.
    W konfiguracji wystarczy że w routerze wyłączysz DHCP i zmienisz adres IP na taki z podsieci routera światłowodowego.
    Potem przełóż kabel z portu WAN do portu LAN
  • Poziom 34  
    Po pierwsze to raczej nie switch, a ONT bez radia. Po drugie rozumiem, że z niego wychodzisz na a) komputer b) router z radiem. Po trzecie - i to będzie pytanie - dlaczego z routera nie wychodzisz na komputer?
    I po czwarte wypadałoby podać symbole sprzętu.
  • Poziom 21  
    internick napisał:
    Po pierwsze to raczej nie switch, a ONT bez radia. Po drugie rozumiem, że z niego wychodzisz na a) komputer b) router z radiem. Po trzecie - i to będzie pytanie - dlaczego z routera nie wychodzisz na komputer?
    I po czwarte wypadałoby podać symbole sprzętu.

1. Tak
    2. tak
    3. Właśnie z ruterem mam połączenie z komputerem ale na drugiej karcie a na pierwszej z ONT
    Miałem tylko ten ruter, ale od niedawna podpięli światłowód i dostałem to jak piszesz ONT bez radia. Stary ruter podpiąłem, żeby było WiFi. Bo z WiFi korzystam na telefonach, drukarce i jeszcze innych urządzeniach. W komputerze mam dwie karty więc do jednego jest podpięty ONT a do drugiego połączyłem kablem z ruterem żeby można było korzystać z drukarki. Jest to spowodowane tym że jak korzystałem tylko z rutera to ciągle mi się wieszał. Odkąd komputer jest na ONT a Ruter dział sobie tylko na WiFi mam spokój. Ale jak chce cos wydrukować to musze kable w kartach przekładać.
    Ten ONT to jakiś Huawey mój ruter to TP Link N750 WDR 4300
  • Poziom 34  
    Próbowałeś podpowiedzi wyżej?
    Co to znaczy się wieszał? WiFi się dławiło?
    Jaką masz prędkość na ONT, a jaką na routerze (przewodowo)?
    Próbowałeś do TP-Linka wgrać alternatywny soft, np. Gargoyle?
  • Poziom 21  
    Nie próbowałem jeszcze. bo nie miałem kiedy. ( nie jestem biegły w tych sprawach więc potrzebuję trochę czasu ) Ruter wieszał się tylko na WiFi drastycznie spadała prędkość. Po restarcie przez jakiś czas było dobrze. Gargoila nie wgrywałem ale nowy soft owszem. Poprawiło się na jakiś czas potem z powrotem było mulenie. Ale kiedy korzystam z takiego połączenia jak teraz wszystko działa na kompie mam internet z ONT a wi fi idzie z rutera. Jedyny problem to taki jak opisałem. Nie da się w prosty sposób okresowo w windowsie wyłączyć na chwilę jednej karty ? Mam w ustawieniach dwie karty Ethernet i Ethernet 2. Próbowałem i mogę wyłączyć jedną, ale potem muszę przejść cały cykl instalacji karty co chyba jest bardziej czasochłonne niż nurkowanie pod biurko. Myślałem że moge sobie wybrać w windowsie z której karty chcę pobierać internet.
    Prędkości zmierzyłem są zbliżone oczywiście połączenie po kablu.
    ONT down. 95 Mb up. 9.5 Mb
    Ruter down. 95 Mb up. 10,4 Mb

PS. Jak sprawdzić Ip ze światłowodu czy wystarczy odczytać w przeglądarce na stronie " moje IP " ?