Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przestawiona data wraca do poprzedniej po ponownym uruchomieniu komputera

11 Wrz 2019 15:23 69 2
 • Poziom 2  
  Witam, taką mam zagwozdkę dla Państwa:

  Sytuacja pojawia się na stacji z Windowsie 8.1 Embedded bez podłączenia z internetem (zarówno na stacji z tymże systemem jak i na VirtualBox'ie).

  Mianowicie: uruchamiam stację roboczą, datę przestawiam do przodu (nie ma znaczenia czy rok czy dzień), następnie stację brutalnie wyłączam przyciskiem na obudowie (w przypadku VB ctrl+r), uruchamiam stację ponownie i ... wszystko jest w porządku - data jaką ustawiłem przed wyłączeniem stacji jest widoczna na ekranie.

  Natomiast: gdy datę przestawię do tyłu i ponownie uruchomię stację tak jak wcześniej to opisałem, po wznowieniu pracy stacji data pozostaje niezmieniona.

  Bezskuteczny troubleshooting do tej pory:
  - wyłączenie synchronizacji z internetowym serwerem czasu (bezsens, ale też wypróbowałem),
  - wypróbowanie wszystkich ustawień Usługi Windows Time z ponownym uruchomieniem,
  - dodanie klucza w rejestrze HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CURRENTCONTROLSET\CONTROL\TIME ZONEINFORMATION\REALTIMEISUNIVERSAL=1,

  Dodam jeszcze, że przy systemowym ponownym uruchomieniu stacji problem nie występuje.
  Pozdrawiam i proszę o ekspertyzę.
 • Poziom 37  
  Może z biosu pobiera?
 • Poziom 2  
  Zbych034 napisał:
  Może z biosu pobiera?


  W obec tego czemu przestawiając systemowo datę do przodu aktualizuje się to w biosie, a przestawiając ją do tyłu już nie.
  Albo jeszcze lepsze pytanie - co zrobić żeby przestawiając datę systemowo do tyłu i gwałtownie wyłączając stację przyciskiem zasilania zachować "nową" datę po wznowieniu systemu? Co zrobić żeby bios zdążył się połapać przed wyłączeniem stacji, że data jest przestawiona w tył, tak jak oriętuje się, gdy przestawiana jest wprzód?