Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 nie startuje- czy instalacyjny pendrive naprawi system?

11 Wrz 2019 15:29 66 5
  • Poziom 12  
    Witam,
    u mojego kolegi na stacjonarnym komputerze PC nie uruchamia się Windows 7 64 bit, komputer nie dawno był składany, więc w miarę świeży

Intel i3-6100 3.70GHz
    ASRock H110M-HDV
    Corsair 8GB 2133MHz
    Micron 256GB 2,5" SSD M1100
    WD Caviar 500 Gb HDD
    CorsairVS450

System postawiony na tym dysku ssd, ale nagle nie ładuje się pojawia się komunikat, że uruchomienie systemu nie powiodło się, żeby włożyć dysk z Windowsem czy jakoś tak, niestety nie byłem na miejscu ale mam zamiar iść.

Oczywiście wykluczamy awarię sprzętu, czy bootowalny pendrive (z którego ten system był instalowany )jak się podepnie i zmieni w biosie bootowanie to naprawi system? słyszałem o opcji naprawy z pozycji trybu awaryjnego (?) czy to pomoże?

Nie wiem jak podejść do sprawy poza formatem i nową świeża instalacją.
    Jakie są opcje naprawy systemu Windows 7?

Dzięki, pozdrawiam

• Poziom 41  
    MrMalo82 napisał:
    Oczywiście wykluczamy awarię sprzętu

Z jakiego powodu wykluczasz awarię sprzętu?
    Czy system psuje się sam z siebie?
    Ja bym sprawdził najpierw dyski pod kątem błędów. Poza tym system instalujemy na SSD z ODŁĄCZONYM HDD.

MrMalo82 napisał:
    czy bootowalny pendrive (z którego ten system był instalowany )jak się podepnie i zmieni w biosie bootowanie to naprawi system?

Można próbować.
    Zamiast instalacji klikasz Naprawa.
  • Poziom 12  
    Powiem tak, wykluczam i nie wykluczam ale w życiu miałem sporo komputerów i dysków i poza monitorami i zewnętrznymi przenośnymi dyskami, sprzęt śmigał, poza tym to wszystko działało 2 lata, wg gości z serwisu kiedyś dawniej - twierdzili że sprzęt się od razu sypie a nie po czasie, jak działa to bedzie działał, o ile ktoś nie rzucał, nie skakał nie zalał itd nie wiem czy to prawda
    No ale nie wykluczam w 100% tylko na początek, a może skoro coś nie hula typu ssd/hdd to zrobić format biosu z pozycji baterii?

Z drugiej strony ja nie wiem co tam było instalowane, dokładane jakie kamerki, drukarki, konsole do gier itd

A to jest chyba ten klasyczny błąd w stylu "Uruchomienie systemu Windows nie powiodło się, przyczyną może być ostatnia zmiana sprzętu lub oprogramowania"

• Poziom 41  
    MrMalo82 napisał:
    a może skoro coś nie hula typu ssd/hdd to zrobić format biosu z pozycji baterii?

A co to zmieni jeśli dysk jest uszkodzony?

MrMalo82 napisał:
    A to jest chyba ten klasyczny błąd w stylu "Uruchomienie systemu Windows nie powiodło się, przyczyną może być ostatnia zmiana sprzętu lub oprogramowania"

Nie wiemy, a dobrze by było się dowiedzieć.
    Sprawdź, czy awaryjny działa. Spytaj czy coś było instalowane.
    Spróbuj naprawy z nośnika.
    Jak się nie uda, to podłącz dyski do innego komputera i zgraj dane. Wtedy też sprawdź SMART.
    Jak będzie ok to można instalować system.
  • Poziom 12  
    No właśnie nie wiemy bo to wszystko telefonicznie było, ale dzisiaj tam idę, tylko nie wiem na co się przygotować...

A jeśli dysk wadliwy to tylko sprawdzę go z pozycji innego komputera? czy jest jakieś narzędzie diagnostyczne z bootowalnego CD albo pendriva?

Dobra zobaczymy
    Jak dysk padnięty to jeszcze na gwarancji czyli do wymiany

• Poziom 41  
    Raczej pliki systemowe, ale SMART warto sprawdzić.
    MHDD z pendrive można, poza tym każdego linuxa.