Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fastrac 185-65 przednia blokada

11 Wrz 2019 18:26 90 5
  • Poziom 8  
    Witam kolegów
    Mam pytanko do was
    Czy któryś z was borykał się z problem blokady przedniego dyferencjału?
  • Poziom 32  
    Każdy kto naprawia ciągniki.W czym problem?Oś z blokadą o ograniczonym poślizgu?
  • Poziom 8  
    Problem w tym że fastrac ma automatyczną blokadę mechanizmu różnicowego. Działa ona gdy koła są prosto a wyłączać się powinna jak się skręci koła. U mnie jest ten problem że gdy skręce koła to ona się nie wyłącza . I mam pytanie czy idzie to jakoś przerobić żeby tej blokady nie było ? Dodaje fotki Fastrac 185-65 przednia blokada Fastrac 185-65 przednia blokada
  • Poziom 32  
    Nie bardzo da się przerobić bo nie ma tam klasycznycznego mechanizmu różnicowego z kolami stożkowymi.Po wyjęciu tarcz kłowych połosie nie będą zazębione z kołem talerzowym.Podłożenie podkładek by sprzęgiełko było ciągle zazębione będzie powodowało że most będzie sztywny.Według mnie tylko naprawa(wymiana tarczy kłowych sterujących) pomoże lub wymiana na most Maxtracka..
    Co prawda można by się pobawić tokarką i zrobić zwykłe sprzęgło o ograniczonym poślizgu (Carrera) ale bez mechanizmu różnicowego to nie będą przenosiły zbyt dużego momentu obr.
  • Poziom 8  
    Dzięki kolego ale znalazłem kolesia który już to przerabiał na zwykłe satelity . A tak po za tym co to jest maxtrack ?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Maxtrack to w miare ,,normalna" przedna oś montowana w Fastrackach.