Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bizhub C224e w sieci. - Komputer nie widzi drukarki po wylogowaniu

11 Wrz 2019 18:29 87 4
  • Poziom 18  
    Drukarka pracuje w sieci. Bizhub C224e zainstalowane sterowniki PCL6. Komputer znajduje drukarkę za pomocą opcji "dodaj drukarkę", woła o sterowniki itd. Wszystko działa do momentu wyłączenia komputera. Po ponownym uruchomieniu, lub wylogowaniu z systemu drukarka "gubi się" - jest offline. Jeśli ponownie kliknę dodaj drukarkę instalacja przechodzi bez problemu i wszystko działa do ponownego uruchomienia kompa. Na 3 komputerach jest to samo. Poprzedni bizhub działał Ok na tej samej sieci. Wszędzie WIN7 32, lub 64 bitowe. O co może chodzić?
  • Poziom 34  
    Czy ping "nazwa_portu" daje jakiś efekt?
    Czy ping "ip drukarki" ?
  • Poziom 18  
    Mógłbyś coś więcej opisać o tych pingach? Trochę jestem laikiem w tym temacie.
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Jeżeli instalujesz drukarkę w sieci to nadaj jej stały adres IP . Następnie poleceniem „Dodaj drukarkę” i jeżeli to nowszy Win wybierz opcje dodania drukarki lokalnej lub sieciowej z ustawieniami ręcznymi. Kolejne pytanie będzie o port - dodaj port standardu TCP/IP wpisując w pole IP drukarki. Kolejny krok to wskazanie pliku sterownika i gotowe ! Ostatnio u kilku klientów miałem takie sytuacje że instalacje automatyczne z wynajmowaniem drukarki w sieci itd kończyły się podobnymi przypadkami . Oczywiście wszędzie był Win 10 ... Na 7 ten problem co ciekawe nie występował .

C.
  • Poziom 18  
    Copyman-chyba zadziałało. Dodałem drukarkę ręcznie. Wpisałem IP widoczne w drukarce i działa.
    Dzięki.