Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens s7 300 315 2fj14 0ab0 - migające wszystkie diody

11 Wrz 2019 19:24 171 8
  • Poziom 4  
    Witam, kupiłem sterownik do rozbudowy stanowiska 315 2fj14 0ab0 bez karty i napotkałem pewien problem. Włożyłem karte 512kb która działa mi bez problemu w 313 2dp i na sterowniku uzyskuje miganie wszystkich diód ( zarówno z kartą i bez karty) lub miałem też stan gdzie świecił RUN a migał stop. Kurde szczerze powiem że jestem niemiło zaskoczony, teraz nie wiem czy dzwonić do kolesia co mi go sprzedał czy uda mi się rozwiązać jakoś ten problem. Miganie wyglada tak jak u kolesia z filmu poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=2hI-BHENpR4

Sterownik który ja mam ma jeszcze znaczek od TUV safety.

Proszę o poradę i dziekuję.
  • SterControl
  • SterControl
  • Poziom 4  
    Jeżeli sterownik po włączeniu zasilania i braku karty w środku świeci wszystimi diodami to będzie wina karty/ jej braku ? 313 ma 5v i stop świecące gdy brak karty.
    Twoja odpowiedź tyczy się migania stopu i świecącego run. - to się zgodzę.

Cx programer od omrona?
  • Poziom 24  
    cx programmer jest od omrona więc kolega się pomylił, może chodziło o step7.
  • Poziom 26  
    Witam,

Definitywnie karta MC - Nie mylić z SD - to inna bajka. Musi być karta do Siemensa S7-300 - od 1200 nie pasuje. Nie wkładać do PC bo można uszkodzić. Jak masz starą to można jeszcze próbować reanimować Prommerem jak masz.

Ew. złącze karty jest uszkodzone.
  • Poziom 4  
    Cały czas świeci się dioda x2 p1r od komunikacji enthernet. SPrawdziliśmy z kolegą w pracy czy jest połączenie z kartą sieciową - nic nie wykrywa. Nie wiem czy uda mi się odzyskać kasę, korzystaliście może z serwisów np w Poznaniu? Jak by naprawa kosztowała w miarę ludzkie pieniądze to skusiłbym się - czego sie nie robi dla swojej edukacji .... Możecie coś polecić?
  • Poziom 24  
    Skontaktuj się z serwisem siemensa. Mi kiedyś pliki do karty s7-1200 wysłali.
  • Specjalista Automatyk
    Nie tylko karta może być powodem migania ledów ale także np. wygięty pin z tyłu CPU (wewnętrzny bus - połączenia z tyłu modułów).