Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Fabia 2002r. Pin licznika - Pin jest a logowanie error

11 Wrz 2019 19:50 159 8
  • Poziom 10  
    Odczytalem jak to sie robi standardowo. Pin code mam D0F czyli przejscie na dec i jest. Tylko wpisuje w vcds i nici. Pokazuje, ze error nie ten pin. Jak to ugryźć?
  • Poziom 15  
    Witam,a pin jak wpisujesz to poprzedzasz zerem 03343
  • Poziom 10  
    Tak. Poprzedzam.
  • Poziom 32  
    Daj wsad to będzie latwiej
  • Poziom 10  
    Juz trybi. Mialem blad immo w silniku w vcds. Kasowalem blad i wtedy wszedl pin.
    Fabia 2002r. Pin licznika - Pin jest a logowanie error

Dodano po 9 [godziny] 9 [minuty]:

Jest dalszy problem. Wszedlem logowaniem vcds na 03343 stary pin loguje i jest ok. Przepinam licznik. Nowy pin to 04140. Loguje, na kanale 50 odczyt, ustawiam new wartosc 03343 i zapisz. Gotowe. Wychodze. Probuje wejsc teraz logowaniem z nowym licznikiem juz tym 03343 i nie wchodzi. Nieprawidlowy. Wchodze jego starym 04140 błąd. Nic nie dziala. Przepinam stary licznik z powrotem i dziala auto. Nowy licznik vag tacho dalej pokazuje 04140. Czyli nie przepisał wartosci? Nie dziala. Jak to?

Dodano po 3 [godziny] 46 [minuty]:

Wchodzi nadal nowy licznik na swoim pinie co mial czyli 4140. Stary mam z pinem 3343. Kiedy przepinam nowy licznik wbijam kogowanie z 4140, wchodzi....daje 50kanal i nie moge ustawic wartosci 3343 bo on tylko chce testowac wartosc 32000 i koniec. Mojej nowej wartosci aby przyjac pin po starym liczniku nie chce. Miga kontrolka immo, kluczyk z autkiem. Miga a nie swieci ciągłym. Fabia 2002r. Pin licznika - Pin jest a logowanie error
  • Poziom 32  
    Pamiątkę przelutuj i nic nie będziesz musiał robić.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Pokaż co masz w bloku pomiarowym 24 w nowym liczniku.
    Prawdopodobnie masz aktywną blokadę i musisz poczekać aż czas zleci do 0 w blokadzie, czyli zostawiasz na włączonym zapłonie i czekasz aż pojawi się zero. W tych czterech okienkach ma być 0.0
    Wtedy się logujesz PINem do tego licznika, adaptacja - kanał 50. Klikasz CZYATAJ/READ i w pole NOWA WARTOŚĆ/NEW VALUE podajesz PIN auta (starego licznika). Klikasz TESTUJ/TEST i klikasz ZAPISZ/SAVE.
    To że po zrobieniu testu nowej wartości wraca wartość 3200 jest normalnym zjawiskiem.
    Tutaj masz filmik jak dopisać licznik a później klucze.
    https://www.youtube.com/watch?v=J5_51qeEyec
  • Poziom 10  
    Udało się. Elektronik zrobił inaczej. Innym programem zrobił dokładny klon licznika i przepisał klon na nowy. Wszystko za jednym zamachem. Kluczyki od zaraz działały i były zakodowane już. Taki klon.
    Nie szło zrobić klasycznie bo immo miałem coś walnięte i była blokada na wpisanie new value. Być może grala1 masz rację aczkolwiek zrobiłem inną metodą. Dziękuje.
  • Poziom 10  
    Opisałem wyżej.