Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domofon stary 5 żył / nowy ADP-12A3 muszę podłączyć sam unifon

11 Wrz 2019 20:02 96 11
  • Poziom 10  
    domofon stary 5 żył / nowy ADP-12A3 muszę podłączyć sam unifon domofon stary 5 żył / nowy ADP-12A3 muszę podłączyć sam unifon
    Witam
    Proszę o pomoc w zmuszeniu starej instalacji do pracy z nowym unifonem....
    Nowy unifon ma własne zasilanie ale nie wiem czy można z niego korzystać
    pozdrawiam
    dokładne zdjęcie starego domofonu. domofon stary 5 żył / nowy ADP-12A3 muszę podłączyć sam unifon
  • Poziom 28  
    Jeśli kupiłeś nowe unifony, to przeczytaj instrukcję i znajdź w niej jaki model zasilacza musisz kupić, oraz schemat podłączenia.
  • Poziom 10  
    muszę to zmusić jednak do jako takiej współpracy ... (

każdy "patent" na wagę złota....
  • Poziom 10  
    Budynek wielorodzinny, 12 mieszkań, zasilanie domofonu i unifonów na klatce schodowej.
  • Poziom 10  
    Gorzej
    Jestem lokatorem i powiedzialem żonie że zamiast sluchawki bedzie miala ladny zgrabny panel...na scianie w przedpokoju
  • Poziom 10  
    I po to były te wszystkie pytania z Twojej strony ?
    Właśnie, że to podłącze i będzie działać nawet....
    Jak widzę nowa moda na elektrodzie.... :( świat schodzi na psy... :(
  • Specjalista Domofony
    Współczuje serwisantowi tego systemu... faktycznie świat schodzi na psy...

Chodziło o to, że gdyby to był Twój i tylko Twój domofon (willa), to wtedy możesz sobie z nim kombinować co tylko chcesz, bo jak uszkodzisz go to Ty i tylko Ty poniesiesz tego konsekwencję. Gdy to jest system w budynku wielorodzinnym i Ty nie jesteś serwisantem tego systemu, to takie działania mogą uszkodzić domofon w w całym bloku (część wspólna). Czy Ty wtedy poczujesz się do odpowiedzialności za takie działania?
  • Poziom 10  
    a ja mu nie współczuje...... bo takiego nie ma....
    Ale zawsze znajdzie się "mądrala" co nie pomoże ale mądrzy się nad miarę....
    A już na pw z kolegą z forum mamy patent na ten problem....
    zaznaczam, KOLEGĄ z FORUM.... nie mądralą... :)
    Moderowany przez Tracer2:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.