Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja Paradox DG-48 i podłączenie czujek

11 Wrz 2019 21:33 144 18
  • Poziom 10  
    Konfiguracja Paradox DG-48 i podłączenie czujek Witam . Kupiłem cały zestaw centrale paradox dgp 48 wraz z czujkami akumulatorem wszystko .
    Mam problem ponieważ nie umiem jej skonfigurować . Zrobiłem cały reset centrali i podłączyłem manipulator. Mam instrukcje lecz nie radze sobie z ustawieniem sekcji (nie rozumiem tej kongiguracji) i podłączeniem czujników i ich konfiguracji z przypisaniem ich do partycji aby zadziałały po uzbrojeniu . Mam 3 czujniki i chciałbym je na jednej lini z czasem opź 20 s na wejscie bo to tylko garaż .Mógłby ktoś napisać mi jakich numerów sekcji użyć i co wpisać ? poniżej inst obsługi fot centralki i czujników . Konfiguracja Paradox DG-48 i podłączenie czujek Konfiguracja Paradox DG-48 i podłączenie czujek

manipulator podłaczyłem w (+.-.grn.yel) i działa bez problemów . jak dostałem centralkę tak samo były podłaczonę czujki jak manipulator i sprzedajacy zapewniał ze wszystko działa a nie działało . . tylko centralka wykrywa czujniki ale miałem problem z zaprogramowaniem ich . pozdrawiam

• Poziom 43  
    Dlaczego chcesz wszystkie na jednej linii, jaki sens takiego rozwiązania?
    Pierwszą definiujesz jako opóźnioną, kolejne jako natychmiastowe.
    Programowanie tego jest łatwe, instrukcja dość jasno opisana.
    Z ciekawości - ile dałeś za to "cudo"?
  • Poziom 10  
    Za komplet 270 zł z przesyłka z olx. Mogą być osobno na liniach po prostu myślałem ze tak będzie łatwiej . A więc może jak najprościej podłączyć czujki + i - jak manipulator a zielony do 1 a zółty do c ? potrzebny jest jakiś rezystor ? u nas coraz więcej włamań do garaży wiec przymus zakupu nowej stara szwankowała i była bezprzewodowa

• Poziom 43  
    No to sprzedający zaciera ręce...
    Daj jeszcze foto akumulatora z góry od strony zacisków, powinien tam być wybity/nadrukowany numer.
    Za te pieniądze mogłeś kupić coś nowszego używanego.
    Ile pomieszczeń ma garaż że aż trzy czujniki chcesz zamontować?
    Co z kontaktronem na drzwiach/bramie?
  • Poziom 10  
    numer aku Konfiguracja Paradox DG-48 i podłączenie czujek Konfiguracja Paradox DG-48 i podłączenie czujek Konfiguracja Paradox DG-48 i podłączenie czujek
    tylko posiadam styk anty sabotażowy do skrzynki centrali .
    garaż 1 pomieszczenie 7x8 ale są przeszkody w postaci belek i nie mogę mniej bo zasłaniaja czujki i mam troje wejść ( 2 bramy i 1 drzwi)
  • Poziom 41  
    maicek90 napisał:
    Za komplet 270 zł z przesyłka
    Oż ty w cara :crazyeyes: . Motzno. Ja nie mogę pozbyć się kompletnego Matrixa 832+ za 100PLN z obudową i transformatorem.
    maicek90 napisał:
    Mogą być osobno na liniach po prostu myślałem ze tak będzie łatwiej
    Muszą być na osobnych liniach, w każdym razie linia wejściowa, jeśli takowa będzie zastosowana - centrala nie rozróżni dwóch różnych typów reakcji na jednej linii.
    Nie robiłeś tego nigdy wcześniej?

• Poziom 43  
    Akumulator ma ponad dwa lata, niedługo będzie się pewnie nadawał do utylizacji.
    Czujniki możesz podłączyć jako NC.
  • Poziom 10  
    Nie robiłem . Miałem tylko centrale z czujkami bezprzewodowymi . .. Dlatego zgłosiłem się tu po pomoc jak to ogarnąć by mi ktoś napisał jak krowie na rowie co i jak po kolei .

• Poziom 43  
    Zdefiniować typ linii - NC lub EOL, zaprogramować typ działania linii, przypisać do partycji, ustawić czasy.
  • Poziom 10  
    to jak połączyć czujkę np Nc ?czujki + i - a zielony do 1 a zółty do c

• Poziom 43  
    Tak jak piszesz.
  • Poziom 10  
    Po podłączeniu czujki do zacisków +.- i zielony do 1 a złty do c centralka nie uruchamia się?

• Poziom 43  
    Więc coś źle podłączone albo zwarte.
  • Poziom 10  
    a jak podłącze czujkę z manipulatorem w jedne wejścia to czujkę wykrywam w manipulatorze . pod sek 955 . potem sekcja 953 i wpisuje numer czujki ale po załaczonym alarmie nie aktywuje się czujka podczas ruchu . z chęcią bym zlecił komuś zaprogramowanie ale w okolicy nikogo ogarniętego w tym tym temacie nie ma . programowałem linie według Konfiguracja Paradox DG-48 i podłączenie czujek

• Poziom 43  
    Jak czujkę z manipulatorem pod jedne wejścia?
  • Poziom 10  
    Tak było podłaczone wszystkie czujki jak kupiłem Konfiguracja Paradox DG-48 i podłączenie czujek

• Poziom 43  
    Czujniki podłączasz do zacisków 1-4 i C.
  • Poziom 10  
    jak podłacze tak centralka włącza sie ale niic nie pokazjazuje na manipulatorze tylko napis paradox Konfiguracja Paradox DG-48 i podłączenie czujek
  • Poziom 34  
    sosarek napisał:
    Za te pieniądze mogłeś kupić coś nowszego używanego.

Oj tam oj tam. Gdyby kupił Magnum Alert 1000 to by miał jazdę z programowaniem :)
    Tak strasznie nie przepłacił - fakt ,że u mnie miałby za tą kasę CA64 z KLCD i coś tam jeszcze ale tu przynajmniej nauczy się "ideologii" paradox'a.

Dodano po 2 [godziny] 5 [minuty]:

sosarek napisał:
    Czujniki podłączasz do zacisków 1-4 i C.

Jednak nie. To są czujki Cyfrowe na szynę i podłącza się je równolegle z manipulatorem.