Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Automatyczne włączanie komputera - jak ustawić?

11 Wrz 2019 23:03 90 5
  • Poziom 6  
    Cześć, wiem że przez bios można ustawić aby komputer sam się włączył o ustalonej porze. Oto co mam w biosie, czy jest tu gdzieś taka opcja, a jeśli nie to czy da rade to ustawić w inny sposób?

Automatyczne włączanie komputera - jak ustawić? Automatyczne włączanie komputera - jak ustawić? Automatyczne włączanie komputera - jak ustawić? Automatyczne włączanie komputera - jak ustawić?
  • Poziom 29  
    Tu masz wyłożone jak ustawić polecenie BIOS:
    http://www.laart.eu/pc_serwis/autom_wlaczanie_pc.htm

... a jak nie uda się ustawić w BIOSie, spróbuj pobrać program KM Wakeup (to freeware): program służy do definiowania listy alarmów, które mogą o wybranej porze uśpić komputer (wstrzymanie standby; znikomy pobór mocy przez komputer, zupełna cisza), obudzić komputer (jako jeden z nielicznych programów darmowych potrafi obudzić komputer ze stanu wstrzymania), wyłączyć komputer, wyświetlić komunikat, odtworzyć wybrany dźwięk (wav/mp3) (opcjonalnie z maksymalną głośnością), uruchomić wybrany program. Instalkę do pobrania znajdziesz tu: https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/sterowanie_komputerem/KM_Wakeup.html
  • Poziom 6  
    No nie widzę takiej opcji żeby w BIOSie ustawić :( czy jego aktualizacja by pomogła i pojawiłaby się taka opcja? Bo ten mój jest dość stary i brzydki, czy jeśli go zaktualizuje to będzie w tej nowoczesnej szacie graficznej? Moj laptop to musi gl62 6qd

• Poziom 43  
    Próbowałeś użyć uśpienia i harmonogramu w systemie?
    degel123 napisał:
    czy jego aktualizacja by pomogła i pojawiłaby się taka opcja? Bo ten mój jest dość stary i brzydki, czy jeśli go zaktualizuje to będzie w tej nowoczesnej szacie graficznej?

Nie i nie.
  • Poziom 6  
    Ustawiłem harmonogram zadań ale nie działa. Ustawiłem żeby otwierał pewien program i uśpiłem komputer. O ustalonej godzinie niestety nic się nie dzieje i sam muszę kliknąć żeby komputer się wybudził. Inny problem jest taki że nawet jak sam wybudzam to trzeba kliknąć żeby pojawił się panel logowania do konta microsoft i musze wpisać hasło (jak uruchamiam komputer to ustawiłem żeby automatycznie to wpisywało, w przypadku uśpienia muszę to robić ręcznie). Co ciekawe gdy wpisze hasło to jest już uruchomiony ten program który ustaliłem w harmonogramie :D Także nie bardzo mi to działa, a chciałbym żeby to działało też na hibernację bo przy uśpieniu coś chodzi w laptopie i delikatnie go słychać. Jakieś pomysły?

EDIT: ustawiłem żeby nie wymagało ponownego logowania ale i tak sam się nie wybudza, oto jak robiłem:
    https://www.download.net.pl/jak-wybudzic-komputer-automatycznie-o-okreslonej-godzinie/n/3421/

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

OK już mam, KM wakeup okazał się być pomocny tylko musiałem pogrzebać w ustawieniach zasilania.
  • Poziom 6  
    Ustawiłem harmonogram zadań ale nie działa. Ustawiłem żeby otwierał pewien program i uśpiłem komputer. O ustalonej godzinie niestety nic się nie dzieje i sam muszę kliknąć żeby komputer się wybudził. Inny problem jest taki że nawet jak sam wybudzam to trzeba kliknąć żeby pojawił się panel logowania do konta microsoft i musze wpisać hasło (jak uruchamiam komputer to ustawiłem żeby automatycznie to wpisywało, w przypadku uśpienia muszę to robić ręcznie). Co ciekawe gdy wpisze hasło to jest już uruchomiony ten program który ustaliłem w harmonogramie :D Także nie bardzo mi to działa, a chciałbym żeby to działało też na hibernację bo przy uśpieniu coś chodzi w laptopie i delikatnie go słychać. Jakieś pomysły?

EDIT: ustawiłem żeby nie wymagało ponownego logowania ale i tak sam się nie wybudza, oto jak robiłem:
    https://www.download.net.pl/jak-wybudzic-komputer-automatycznie-o-okreslonej-godzinie/n/3421/

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

OK już mam, KM wakeup okazał się być pomocny tylko musiałem pogrzebać w ustawieniach zasilania.

Dodano po 29 [minuty]:

Km wakeup