Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Perfecta 16 - podłączenie przekaźnika Zamel

12 Wrz 2019 08:15 186 5
 • Poziom 16  
  Witam,

  Mam centralę Perfecta 16 z zasilaczem i obudową i mam kilka pytań:
  1. Czy do konfiguracji potrzebuje jeszcze przewód USB-RS i manipulator?.
  2. Czy mogę podłączyć przekaźnik jak na schemacie poniżej?.
  3. Czy można ustawić, aby centrala wysłała po 1 sms przy zamknięciu obwodu przekaźnika, a kolejne dopiero przy ponownym otwarciu i zamknięciu. Nie chcę żeby sms było wysyłane non stop do czasu otwarcia obwodu przekaźnika.

  Centrala głównie będzie działać jako powiadomienie SMS.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 21  
  Witam
  Zacznę od końca. Jeżeli ma to być tylko powiadomienie to przerost formy nad treścią. Na rynku są moduły dedykowane do powiadomień SMS. Cena klawiatury jest porównywalna z ceną modułu, którą musisz mieć żeby zaprogramować centralę. Schemat jest błędny. Poza tym ROP-02 wymaga zasilania 230 V. Co już wyklucza takie połączenie. Wymagany jest przekaźnik do odseparowania od sieci. ad. 3 centrala wysyła SMS-a przy zmianie stanu na wejściu.
  Pozdrawiam
  W.B.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 16  
  Przekaźnik wymaga zasilania 230V, ale układ jest odseparowany cewką przekaźnika. Do zacisków Z1 i Com nie chcę podać napięcia tylko je zewrzeć. Dobrze rozumiem że Zwarcie Z1 i Com/Z2 i Com itp powoduje zmianę stanu?.
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  Dokładnie tak. Tylko należy pamiętać o odpowiednim jego zaprogramowaniu. Co do szczegółów odsyłam do instrukcji instalatora. Dostępna na stronie producenta.
 • Poziom 16  
  Witam,

  Centrala działa, udało mi się ustawić sms z powiadomieniem. Chciałbym jeszcze podłączyć czujkę PIR Bosch ISC-BDL2-WP12GE. Załączyłem na zdjęciu dwa warianty (prostokąt to opornik), czy takie podłączenie jest poprawne?, po co stosuje się te oporniki?, który powinienem użyć? (do centrali dostałem dwa rodzaje mniejsze i większe, ale nie widzę oznaczeń na nich). Typ obwodu powinienem ustawić 2EOL/NC?. Z podłączeniem syrenki i manipulatora sobie poradzę jeszcze tylko muszę doczytać jak zaprogramować centralę, aby użytkownik mógł uzbroić alarm, który będzie wyzwalany czujką PIR. Korzystam z programu Perfeca Soft z adapterem USB-RS.

  pozdrawiam
 • Pomocny post

  Poziom 43  
  Instrukcje się kłaniają, dodatkowo masz temat
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3573353.html