Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zasilanie komputera - włączanie komputera bez klikania na przycisk

12 Wrz 2019 08:54 135 10
  • Poziom 3  
    Witam

Czy da się zrobić tak aby komputer włączał się od razu po dostaniu zasilania bez klikania na przycisk na obudowie?

oraz drugie pytanie

Czy da się ustawić aby komputer sam wyłączył się gdy zabraknie prądu. Mam UPS CyberPower BU650E-FR, który podtrzyma go na około 15 min. - ROZWIĄZANE

Mam płyte asrock h370m-itx/ac
    zasilacz crosair vs 350W
  • Poziom 25  
    W ustawieniach bios jest taka opcja że komputer sam się uruchamia gdy zostaje podłączony do sieci. Wybacz ale nie pamiętam jak to się nazywa ale jest.
  • Poziom 3  
    Szukałem właśnie i nie mogłem znaleźć. Możliwe, że ta płyta nie ma takiej opcji?
  • Poziom 25  
    Istnieje taka możliwość ale może też być ukryta np. zakładka advenced, warto przeszukać całe uefi.
  • Poziom 3  
    Prolly napisał:
    Czy da się ustawić aby komputer sam wyłączył się gdy zabraknie prądu. Mam UPS CyberPower

BU650E-FR, który podtrzyma go na około 15 min.

Zainstalowałem podstawowy program cyberpowera ze strony i jest tam opcja z mojego pytania.

2konrafal1993 napisał:
    Istnieje taka możliwość ale może też być ukryta np. zakładka advenced, warto przeszukać całe uefi.

szukałem także w zakładce advanced :/
  • Poziom 25  
    Opcja nazywa się "restore ac power loss"
  • Poziom 3  
    W załączniku manual płyty głownej od strony 47 zaczyna się jak wygląda BIOS mógłby ktoś to przejrzeć i poinstruować mnie jaką opcje zaznaczyć ?
  • Poziom 25  
    Wygląda na to że nie ma takiej opcji ale jeśli nie boisz się rozwiązań sprzętowych to możesz na stałe zewrzeć do masy kabel zielony od zasilacza.
  • Poziom 3  
    Okey spróbuje tak zrobić w ostateczności. A może są jakieś dodatki do BIOSU lub programy które maja taką funkcję?

Dodano po 49 [minuty]:

Zasilanie komputera - włączanie komputera bez klikania na przycisk

O ten kabel chodzi?
    Co dokładnie mam z nim zrobić?
  • Moderator - Komputery Serwis
    2konrafal1993 napisał:
    Wygląda na to że nie ma takiej opcji ale jeśli nie boisz się rozwiązań sprzętowych to możesz na stałe zewrzeć do masy kabel zielony od zasilacza.

Nie polecam takiego rozwiązania. Wtedy nie ma się żadnej kontroli nad elektronicznym wyłączaniem płyty, do tego część płyt może wcale nie chcieć w ten sposób działać.

Prolly napisał:
    O ten kabel chodzi?
    Co dokładnie mam z nim zrobić?

Z tymi kablami nic nie rób, z niczym nie zwieraj.

Co do włączania to opcja w BIOSie jest w Advanced, tylko trzeba przewinąć ekran trochę w dół.

Przynajmniej tak wynika z instrukcji.
  • Poziom 3  
    dt1 napisał:
    Co do włączania to opcja w BIOSie jest w Advanced, tylko trzeba przewinąć ekran trochę w dół.

Przynajmniej tak wynika z instrukcji.

Tak!! miałeś racje po zjechaniu w dół znalazłem tą opcję :D i zdałem sobie sprawę, że nie idzie ona za bardzo w parze z UPS'em xD ale działa bo sprawdzałem bez. Dziękuje za pomoc :)

Dodano po 4 [minuty]:

Opcja restore ac power loss znajdowała się w BIOS'ie po dokładnym przeszukaniu