Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reduktor ciśnienia za pompką cyrkulacyjną?

12 Wrz 2019 11:16 66 5
  • Poziom 7  
    Dzień dobry.

Mam zamontowana pompkę cyrkulacyjną ciepłej wody. Problem w tym, że gdy pompka jest włączona to jest problem z regulacją temperatury w kranach. Po prostu kręcąc kurkiem z zimnej w kierunku gorącej od razu mamy wrzątek zamiast płynnego zwiększania ciepłoty strumienia wody.
    Czy rozwiązaniem będzie instalacja reduktora ciśnienia (nie wiem z regulacją 1-6 bar?) za pompką cyrkulacyjną gorącej wody?

Pozdrawiam.
  • Poziom 42  
    A jakie masz ciśnienie w instalacji, by zakładać reduktor? Przecież pompka cyrkulacyjna nie podnosi ciśnienia, ona tylko sprawia, że ciepła woda jest blisko kranu.
    Moim zdaniem na ten problem jedyne rozwiązanie, to baterie termostatyczne.
  • Poziom 7  
    No coś ta pompka jednak zwiększa (przepływ?) skoro po jej włączeniu jest problem z regulacją temperatury wody w kranach. Nie chcę zaworu termostatycznego, bo chcę mieć możliwość korzystania z gorącej wody. To może zwykły zawór grzybkowy starczy do przydławienia przepływu?
    Z wyłączona pompką nie ma tego problemu - mam "płynną" regulację temperatury strumienia.
  • Poziom 42  
    sidi666 napisał:
    No coś ta pompka jednak zwiększa (przepływ?) skoro po jej włączeniu jest problem z regulacją temperatury wody w kranach
    Normalnie pompka po to jest, żeby nie czekać na ciepłą wodę w kranie, chyba, że masz coś nie tak zrobione.
    sidi666 napisał:
    Z wyłączona pompką nie ma tego problemu
    A czy musi pompka cały czas pracować?
  • Poziom 7  
    Pompka ma plan godzinowy. Pracuje jak domownicy są w domu. I wkurza mnie to, że wtedy co prawda nie czekam za ciepłą wodą ale są problemy z trafieniem kurkiem w komfortową temp. wody. Bo wtedy ta gorąca woda jakby wypiera zimną i milimetr za centralnym ustawieniem kurka mamy wrzątek, a nie lekko ciepłą wodę. Może zmiana pompki na taką z płynną regulacją pracy poprawi sytuację?
  • Poziom 42  
    sidi666 napisał:
    Pompka ma plan godzinowy. Pracuje jak domownicy są w domu.
    A po co ciągła praca pompki, w czasie pobytu w domu? Czyżby po kilkunastu minutach, po poprzednim poborze wody, trzeba było wypuścić kilka wiader wody by skorzystać z ciepłej wody?