Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Brak możliwości sterowania głośnością głośników zewn. pilotem od TV

12 Wrz 2019 12:21 141 4
 • Poziom 2  
  Witam,

  Telewizor: Samsung, model UE32J5200AW
  Głośniki: California Access 2.1 Rocklin BT, model CA1508

  Podłączenie: jak na zdjęciach

  Problem: pilot od TV nie reguluje dźwięku z głośników. Dzieje się tak od momentu założenia kablówki (karta jest włożona do telewizora). Problem nie występował, gdy korzystałam z usług Cyfrowego Polsatu (podłączenie przez dekoder). Wówczas głośność gł. zewn. była regulowana pilotem do dekodera.

  Ustawienia telewizora, tzn. przełączenie w menu wyjścia dźwięku TV z "telewizyjne" na "wyjście audio" nie daje rezultatu. Przy obu opcjach jest głos z głośników zewnętrznych, ale przy żadnym z nich pilot nie reaguje na nie.

  Zależy mi, by pilot regulował głośnością głośników zewnętrznych. Wstawanie co chwile z fotela, by przekręcić pokrętło w głośniku jest dosyć uciążliwe.

  Więc:
  1. Czy zakupienie dekodera kablówki rozwiązałoby problem?
  2. Czy może trzeba dokupić jakiś konwenter?
  3. Czy jedyną opcją jest zakup innych głośników, które mają do siebie pilot?

  Nie jestem specem w tej dziedzinie, więc bardzo proszę o pomoc kogoś mądrzejszego ode mnie. Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki.
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Telewizor nie reguluje głośności po wyjściu toslink, więc jeśli telewizor posiada wyjście słuchawkowe można wpiąć głośniki bezpośrednio do tego gniazda albo zmienić głośniki na takie z regulacją z pilota.
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Witaj. Zgodnie z tym, co napisał 2konrafal1993, nie ma możliwości regulacji siły głosu pilotem od TV. Twoje propozycje, są słuszne, z tą różnicą, że najprawdopodobniej dostawca telewizji kablowej po zdaniu modułu kablowego i pobraniu w zamian zewnętrznego dekodera wykona to bezpłatnie. Na wspomnianym dekoderze, istnieje możliwość regulacji siły głosu pilotem od niego. Jednak, obecnie masz jeden pilot, a po wymianie będziesz miała dwa piloty i zewnętrzny dekoder. Można zakupić również inne głośniki ze wzmacniaczem i tym sprzętem regulować siłę głosu. Oczywiście, ostateczna decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam.
 • Poziom 2  
  Bardzo dziękuję za wartościowe odpowiedzi :) Myślę, że wyczerpały temat, więc zamykam.
 • Poziom 2  
  Bardzo dziękuję za wartościowe odpowiedzi :) Myślę, że wyczerpały temat, więc zamykam.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Myślę, że spróbuję rozwiązać problem dzięki dekoderowi, skoro taka funkcjonalność sprawdzała się u mnie wcześniej. Co prawda, będą dwa piloty, z tymże wtedy ten telewizyjny nie gra roli w mojej sytuacji (zawsze leżał u mnie w szafie nieużywany).

  Wniosek z tego też taki, że nie za każdym razem nowsze rozwiązania sprawdzają się lepiej ;)