Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co wybrać lg 50UM7600 czy samsung UE50RU7472

12 Wrz 2019 12:22 1824 8
  • Poziom 8  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? / 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? / około 2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? / 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? / na wprost, łóżko 35cm poniżej dolnej krawędzi telewizora. (jest to sypialnia)
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? / stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? / okno od zachodu j ,światło pada od boku odbiornika
    7. Jaki masz obecnie telewizor? / 10letni LG 32cale
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? / dobry odbiór wifi ale w ostateczności mam możliwość podłączenia po kablu, yt, mam dekoder polsatu ale jak by dało radę to wejście na Cl, możliwość podpięcia klawiatury z touchpadem, odtwarzanie plików DiviX
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? / naziemna i cyfrowy- polsat
    10 .Jakie urządzenia? / dekoder polsatu, klawiatura z touchpadem
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? / do 6
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? / NIE
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? / wszystko
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? TAK
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? / NIE
    16. Preferencje co do marki? / LG/SAMSUNG
    17. Preferencje co do wielkości? / telewizor 50 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? / ....
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? / 50/50
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? / 2500-2600
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?/ 5-10lat
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? / tak yt i jak by był to twitch (ale już wiem ze platforma nie ma własnej aplikacji na tv) wiec przeglądarka. może netflix ale nie jestem pewny.

Tak po prawdzie to walka trawami między LG 50UM7600 z pilotem magik i Samsungiem UE50RU7472

Oba są z 2019 roku na korzyść LG przemawia pilot magik ale tu też proszę o opinię czy faktycznie jest on super (pozwoli mi to zaoszczędzić 100+zl na klawiaturę do tv swoją drogą czytałem opinie ze aplikacja YT na LG nie dogaduje się nawet z klawiaturą polecaną przez LG). Nigdzie nie znalazłem w necie czy LG odtwarza DiviX-y.
    Co do Samsunga to wiem że nie odtwarza DiviX-ów (znalazłem w necie) i tu pytanie czy jest szansa że zrobią upka jakiegoś żeby to poprawić?. Mój znajomy ma model chyba z 2018 czy 2017 (nie jestem pewien) i mówił że u niego śmiga.

I nurtuje mnie pytanie czy jak podłączę dekoder polsatu do tv czy będę mógł go obsługiwać pilotem do tv i czy bedzie możliwość sprawdzania kanałów jak na dekoderze np co kolejne na danym kanale albo wyświetlić listę kanałów i co w danym momencie leci.

Może się ktoś wypowiedzieć na temat klawiatur z touchpadem czy dają rade i czy są jakieś problemy. może logitech k400 ?

Wiem że dziwnie to zabrzmi ale jestem fanem samsunga poleciłem telewizor samsunga rodzicom i kumplowi (wszyscy zadowoleni) i teraz taka śmieszna sprawa bo jak wezmę LG i coś nie pyknie z nim to będę zły na siebie z drugiej strony w domu tv to 2 LG....

Wszystko rozbija sie o DiviX-y i działanie pilota magik. Błagam o pomoc :please:
  • Moderator RTV Co kupić
    Filmu w DivX to nie widziałem od jakiś 5 albo 6 lat.
    Masz jakąś stara kolekcję ? Jeśli tak to jakość zapewne fatalna i tak czy tak będą te filmy bardzo słabo wyglądać na TV z matrycą 4K.

Dziś standardem jest kontener .mkv, a kodekiem H.264 i H.265.

Pilot Magic jest fajny ale żyroskop zawsze będzie wolniejszy od fizycznej klawiatury.

Nigdy nie kupuj na podstawie "że coś tam dodadzą w sofcie" - to nierealne.
    Najlepiej wiedzą to uzytkownicy Android TV w Philipsach czy TCL którzy kupili te TV z obietnicą sprzedwaców, że na pewno finkcje zostaną dodane później.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    To że nic nie dodadzą w sofcie a zaszkodzą to już miałem przykład po aktualizacji jak mi baterie udupili w telefonie (teraz nie robię aktualizacji i już 2 rok śmiga).

W formacie Divix-XviD mam jakieś wesela studniówki i filmy stare.

Co do pilota to fakt ale wszyscy się nim zachwycają jaki on to super itp. a nie mam gdzie tego sprawdzić.

Sprzedawców nie słucham bo oni wcisną kit by sprzedać tv z którego będą mieli punkty do premii. Wiem jak to działa i na co zwracać uwagę jeśli chodzi o nr artykułu w sklepie i która cyferka/litera odpowiada za tak zwany bonus dla pracownika i ile mu daje :D
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    LOCOLOCO napisał:
    Każdy sprzęt sklep sprzedaje z marżą.
    Każdy - od tego jest sklepem aby zarabiać.
    Modele z Androidem odtworzą , Samsung niestety nie.

Proszę Pana czytać ze zrozumieniem... nie chodzi mi że sklep zarabia ale jak nakręca pracowników do wypchnięcia starego lub mało chodliwego towaru ze sklepu. Wiem że wie Pan o co chodzi ale wytłumaczę...

Podam nr artykułu sklepowego np BAC212453 - przedostatnia liczba oznacza jak bardzo musisz sprzedać towar (jako konsultant w sklepie czy sprzedawca) żeby dostać punkty na premię czy utrzymanie planu, skala od 1-6 gdzie 1 to nowy sprzęt (nie podlega dodatkowi/planowi) a 6 (daje nam np 10 pkt/wyrabia plan). wystarczy grzebnąć na yt lub google aby wszystkiego się dowiedzieć. (ja znam to że tak powiem z pierwszej ręki).

Panie LOCOLOCO dziś siedziałem tu na forum z 3h i widzę że wszędzie wpycha Pan to samo. ja rozumiem ze to jakaś praca tu na forum ale proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Ja podałem 2 modele i proszę o ocenę. Sam jestem fanem Samsunga ale czekam na opinię na temat LG.

Z tego co wyczytałem samsung od 2018 roku nie ma certyfikatu na różne formaty audio video lub ich nie wprowadza.

Na tą chwilę wiem ze LG daje rade z DviX-XviD ale kwestia tego pilota i kompatybilności klawiatury w razie w jeśli pilot będzie mi przeszkadzał jeśli ktoś mógł by się wypowiedzieć...

Na tą chwilę wygrywa LG
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Co autor wybrał i dlaczego?
  • Poziom 9  
    Ja tez zastanawiam się nad tymi dwoma modelami i wybór padł na LG.Juz miałem go kupić, ale zaproponowano mi Panasonica TX 50GX820 który spodobał mi się, tylko jest o prawie tysiaka droższy i ma bardzo odblaskowa matryce.Czy warto waszym zdaniem dopłacić do tego Panasonica i czy ta znacznie wyższa cena przekłada się na lepsza jakość obrazu?Mam tez wątpliwości co do odblaskowej matrycy,czy rzeczywiście jak niektórzy twierdza jest to wada która utrudnia oglądanie telewizora za dnia?