Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SM-A510F - Odzysk danych z martwej płyty po zalaniu

12 Wrz 2019 13:40 102 5
  • Poziom 10  
    Witam!
    Otrzymałem na serwis Samsunga A5 2016 (A510) po zalaniu.
    Telefon musiał pływać dłuższy czas bo płyta jest cała w zielonym nalocie... na odpalenie jej, raczej nie liczę... po wyczyszczeniu i usunięciu zwarć nadal nie wstaje...
    Wiem, że od androida 6.1 odzysk przez chip off ze względu na szyfrowaną pamięć jest niemożliwy (chyba, że są jakieś sposoby?)
    Pytanie brzmi: czy jeśli przelutuję samą pamięć do sprawnej płyty to telefon odpali? Czy oprócz pamięci emmc muszę przelutować jeszcze jakieś układy?
    Pozdrawiam!
  • Poziom 32  
    A510F nie jest fabrycznie szyfrowany. Mozna bez problemu odzyskac dane z kosci o ile uzytkownik sam sobie telefonu nie zaszyfrowal.
  • Poziom 10  
    Jakich narzędzi muszę użyć? Cały czas myślę nad zakupem boxu Z3X, ale odczyt pamięci to jedno, a ekstrakcja danych to drugie. Jakiego softu później użyć? Najtańsza opcja to byłoby przelutowaniu pamięci do sprawnej płyty, ale czy to odpali?
  • Poziom 32  
    Adam91PL napisał:
    Jakich narzędzi muszę użyć? Cały czas myślę nad zakupem boxu Z3X, ale odczyt pamięci to jedno, a ekstrakcja danych to drugie. Jakiego softu później użyć?

Cokolwiek co jest w stanie odczytac system plikow ext4. Wszelkie programy do odzyskiwania danych, darmowy testdisk (male wygodne, ale sobie poradzi) czy mozna nawet zamontowac partycje z danymi pod Linuksem.

Na poczatek z3x i polaczenie z koscia poprzez ISP, bez wylutowywania kosci. Zasilanie w ten sposob dostarcza box wiec nawet przy uszkodzonym telefonie komunikacja moze byc.
  • Poziom 10  
    OK bardzo dziękuję za odpowiedź. Co w przypadku androida od 7 w góre? Jakie są metody odzysku? No i kolejny raz pytam, czy ruszy płyta po przelutowaniu samej kości pamięci do sprawnej płyty? :)
  • Poziom 32  
    Adam91PL napisał:
    OK bardzo dziękuję za odpowiedź. Co w przypadku androida od 7 w góre? Jakie są metody odzysku?

Wiekszosc telefonow wypuszczonych na rynek fabrycznie z 6.0 jest szyfrowanych. Jest troche wyjatkow, glownie zbyt slabych zeby pociagnac szyfrowanie, ale na naszym rynku to niektore myphone'y czy inne importowane tanie chinczyki. Praktycznie wszystko "topowych" producentow ma wlaczone FDE albo FBE. A510F wyszedl jeszcze z 5.1. Praktycznie wszystko co ma fabrycznie 7.0 bedzie szyfrowane wiec pozostaje albo uruchomienie urzadzenia albo przeszczep kosci pamieci oraz CPU do sprawnej plyty.

Cytat:

No i kolejny raz pytam, czy ruszy płyta po przelutowaniu samej kości pamięci do sprawnej płyty? :)

Szczerze mowiac nie wiem. Moze byc problem z EFSem ze wzgledu na inny modem i nie pasujace certyfikat, moze byc problem z dm-verity. Obie te rzeczy moga prowadzic do tego, ze bedzie widzial na logo, ale osobiscie nigdy nie sprawdzalem tego w tych modelach. W S4 mozna jeszcze bylo "sklonowac" cala kosc pamieci i telefon wstawal.