Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xsara Picasso - pedał sprzęgła najpierw odbija kawałek, potem do końca.

12 Wrz 2019 14:08 81 4
  • Poziom 26  
    Witam.
    Xsara Picasso z linką sprzęgłą z samoregulatorem wymienioną z rok temu.
    Jakieś 2-3 lata temu wymienione sprzęgło i pewnie coś tam jeszcze.. nie pamietam, kwitów nie mam.
    Jazda głównie miejska.

Od pewnego czasu zaczyna mnie irytować działanie pedału sprzęgła. Po zmianie biegu i puszczeniu pedału sprzęgła, pedał podnosi się do góry. Po chwili podnosi się jeszcze do góry.
    Obstawiam:
    -uszkodzenie linki z samoregulatorem, coś się przytarło, zabrudziło
    -uszkodzenie małego amortyzatorka, do którego zamocowany jest pedał sprzęgła
    -konające sprzęgło

Czy bardziej doświadczeni koledzy mieli podobne przypadki? Martwi mnie słaby osiąg auta, długo się zbiera, wolno idzie. Linka 40 PLN . Sprzęgło droższe, silnik jeszcze bardziej :-)
  • Poziom 26  
    Witam,

Miałem podobnie w Peugotlocie 407 i serwis (autoryzowany) stwierdził że ma tak być, a było cały czas nawet po wymianie sprzęgła, koła dwu-masowego i czegoś tam jeszcze. Auto się zbierało jak rakieta ale te dobicie do "buta" po puszczeniu sprzęgła mnie czasami irytowało. Ale nie miało to żadnego wpływu na osiągi auta.
  • Poziom 26  
    Sprawdziłem jak to wygląda od strony pedału sprzęgła.
    Pedał sprzęgła stoi równo z pedałem hamulca. Po chwili podnosi się wyżej. Z takim charakterystycznym "łup". Irytuje. Muszę podnieść auto, odczepić linkę i zobaczyć czy będzie tak z odlaczoną linką. Lub odczepić linkę przy pedale sprzęgła.
  • Poziom 26  
    Witam,

Nie pamiętam czy w 508 tak było, ale chyba też. Teraz się przsiadłem do japończyka i tak nie ma.
  • Poziom 26  
    Linka do rozpięcia. Sprawdzenie działania SAMEGO pedału. Poprawienie mocowania linki, bo zamiast plastyku jest śruba, aczkolwiek nie sądzę by haczyla, nic na to nie wskazuje. Muszę zacząć od rozpięcia linki..potem sprawdzić sama linkę.. Możliwe, że demontaż i sprawdzenie na stole..