Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamera IP Aper nrir-4232h hasło

12 Wrz 2019 15:25 156 20
  • Poziom 9  
    Czy ktoś ma pomysł jakie może być hasło ?
    ADMIN/1234
    admin/000000
    nie działają ... a zresetowałem do fabryki ...
  • Poziom 38  
    Nie masz papierów instrukcji płytki CD od tej kamery?. W necie nie znalazłem nawet strony producenta tak więc pewnie firma krzak. Tak czy inaczej podeślij własne zdjęcia kamery i przewodów. Czasem w kamerach jest po zdjęciu obudowy przycisk zworka która przywraca ustawienia fabryczne a czasem reset odbywa się przez oprogramowanie.
  • Poziom 9  
    Firma jak firma ...
    Jak napisałem wcześniej przywróciłem ustawienia fabryczne właśnie tym guzikiem ... a jak znalazłbym w necie ... to nie pisałbym tu na forum ...
  • Poziom 38  
    Może samo admin i bez hasła. Czasem na kamerce pisze domyślne hasło i login

Cytat:
    Username: admin. Password: admin.
    Username: 888888. Password: 888888.
    Username: 666666. Password: 666666.
    Username: default. Password: default.
  • Poziom 9  
    Testowałem wszytkie tego typu ...
    Szukam kogoś kto, miał, ma bądź instalował takowe i pamięta lub ma dokumentację.
  • Poziom 38  
    Jesteś pewny że procedura resetowania przebiegła poprawnie ?
    Z tego co znalazłem domyślny login i hasło to:
    ADMIN
    1234

Tylko czy wpisujesz ADMIN drukowanymi czy małymi admin może to ma znaczenie.
  • Poziom 9  
    Tak, zmienił adres na fabryczny ... ale hasło jest inne ...
    trzy razy robiłem ją ...
  • Pomocny post

Poziom 43  
    gradek83 napisał:
    W necie nie znalazłem nawet strony producenta tak więc pewnie firma krzak.

No Kolego, nie taki znowu krzak, istnieje wiele lat. Za czasów analogów handlował tym SPS, Arpol...
    @sp5qwa Po podłączeniu do routera pojawia się na liście klientów DHCP?
  • Poziom 9  
    Nie, ma stały IP...
    problem tylko z hasłem, wyszukiwarki ją widzą ... ale dostać się nie można ... za cholerę ...

• Poziom 43  
  • Poziom 9  
    to jest inna kamera, ma zupełnie inny soft i budzi się na innym adresie ...
    oczywiście hasło nie pasuje :)

• Poziom 43  
    Nazwa użytkownika pisana dużymi literami?
    Druga propozycja też nic?
  • Poziom 38  
    sosarek napisał:
    No Kolego, nie taki znowu krzak, istnieje wiele lat. Za czasów analogów handlował tym SPS, Arpol...
    @sp5qwa Po podłączeniu do routera pojawia się na liście klientów DHCP?

Tak już wiem dystrybutor to www.spselectronics.pl tylko coś ta ich strona mi nie wchodzi.

Jeszcze w jednej z instrukcji było:
    admin
    12345

I strona się znalazła ale biedacka trochę :/ http://aper.com.pl/

Jest też niby ftp ale woła hasło

• Poziom 9  
    Widziałem to ...
    Zanim napisałem post ... :)
    Nie zawracałbym "D" jak by odpowiedź można było znaleźć w google :)
    1234 próbowałem ...ale nie sprawdzałem 12345 ... jutro w firmie podłączę i sprawdzę ... może ... zadziała, dam znać ...
    Dawno żadna cholera nie stawiła mi takiego "oporu"

• Poziom 43  
    Sprawdź też 123456.
    Pytanie z czym kamera współpracuje jeśli chodzi o NVR bo hasło mogło być zdefiniowane na nim i może być takie samo jak np.do logowania się na nim.
  • Poziom 38  
    Napisałem do dystrybutora z zapytaniem o instrukcję obsługi może ktoś coś odpisze XD

EDIT

Poczta poinformowała mnie że nie może dostarczyć wiadomości...może przejściowe problemy z serwerem mają albo dystrybutor ma jakieś przejściowe problemy...tak czy inaczej daj znać czy sobie poradziłeś.
  • Poziom 9  
    12345 też nie jest właściwą odpowiedzią :)

Gramy dalej :)
    Pozdrawiam kolegów, miłego dnia życząc :)
  • Poziom 38  
    Podeślij jak to nie problem zdjęcie kamery od środka może po oznaczeniach płyty głównej coś się dowiemy o niej . Może inna firma ma bebechy od tego modelu . Ewentualnie przeprowadź resetowanie przyciskiem raz jeszcze. A i sprawdź czy ta kamera ma w środku małą bateryjke i jakie napięcie masz na niej względem masy.
  • Poziom 25  
    gradek83 napisał:
    Napisałem do dystrybutora z zapytaniem o instrukcję obsługi może ktoś coś odpisze XD

EDIT

Poczta poinformowała mnie że nie może dostarczyć wiadomości...może przejściowe problemy z serwerem mają albo dystrybutor ma jakieś przejściowe problemy...tak czy inaczej daj znać czy sobie poradziłeś.

Aper była chyba własną marką firmy SPS Trading lub SPS Electronics (były ze sobą jakoś biznesowo powiązane). Ostatnio zniknęły z rynku. Strony nie działają co najmniej od roku. Mam jeszcze cennik SPS Electronics z 2015.

Znalazłem opis firmy:
    http://www.alarmy.org/36748,sps-electronics,o-firmie

Historia

1997 - Protoplastą S.P.S Electronics była firma Sanservice Sp. z o.o. - dystrybutor elektroniki użytkowej i klimatyzacji marki SANYO. W wyniku konsolidacji Sanservice Sp. z o.o. oraz firmy Sanpro Sp. z o.o., producenta telewizorów na licencji SANYO, przekształcono Sanservice Sp. z o.o. w S.P.S. Trading Sp. z o.o.
    2002 – Do oferty S.P.S. Trading wprowadzono urządzenia przeznaczone do systemów zabezpieczeń, dotychczas znajdujące w asortymencie firmy SANTEC Industrial Video.
    2007 - Transakcja odkupienia od spółki Systemy Alarmowe sieci dystrybucyjnej Alarm Tec przyczyniła się do dynamicznego rozwoju obszaru systemów zabezpieczeń oraz ekspansji terytorialnej. Wówczas powstały pierwsze oddziały S.P.S. Trading w Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu.
    2008 - Sukces rynkowy spółki zaowocował założeniem kolejnych oddziałów w Olsztynie i Katowicach. Jednocześnie na skutek integracji obszaru systemów zabezpieczeń z elektroniką użytkową wyodrębniono nową jednostkę organizacyjną Elektro skupiającą asortyment systemów zabezpieczeń oraz multimediów.
    2009 – Wnikliwa obserwacja rozwoju branży doprowadziła do powstania na początku 2009 r. kolejnych oddziałów w Gdańsku i w Toruniu. Na mocy zawartego w 2009 r. porozumienia pomiędzy S.P.S. Trading oraz firmą Proxima Alarm Group Sp. J. z siedzibą w Toruniu skonsolidowano ofertę handlową spółek. Tym samym firma S.P.S. Trading przejęła działalność biura handlowego w Toruniu spółki Proxima, której dystrybucja systemów zabezpieczeń została zakończona.
    2011 – Potrzeba uwydatnienia profilu działalności spółki w branży zabezpieczeń oraz wzmocnienia wizerunku marki zaowocowała przekształceniem nazwy S.P.S. Trading w spółkę SPS Electronics Sp. z o.o.
    2013 - Mając na celu poprawienie obsługi Klienta oraz usprawnienie procesów logistycznych Zarząd spółki zdecydował o zmianie adresu siedziby z ul. Wał Miedzeszyński 630 na ul. Krakowiaków 80/98.

Dodano po 10 [minuty]:

gkwiatkowski napisał:
    Na mocy zawartego w 2009 r. porozumienia pomiędzy S.P.S. Trading oraz firmą Proxima Alarm Group Sp. J. z siedzibą w Toruniu skonsolidowano ofertę handlową spółek. Tym samym firma S.P.S. Trading przejęła działalność biura handlowego w Toruniu spółki Proxima, której dystrybucja systemów zabezpieczeń została zakończona.

Może Proxima z Torunia ma jeszcze dokumentację pozostałą po współpracy z SPS? Spróbuj do nich zadzwonić, może się uda odszukać instrukcję.
  • Poziom 38  
    gkwiatkowski napisał:
    Aper była chyba własną marką firmy SPS Trading lub SPS Electronics (były ze sobą jakoś biznesowo powiązane). Ostatnio zniknęły z rynku. Strony nie działają co najmniej od roku. Mam jeszcze cennik SPS Electronics z 2015.

Cos rypło się po 2015 z tego co znalazłem na stronie satel
    "Zakończenie współpracy z firmą SPS Electronics
    Informujemy, iż z dniem 12 stycznia 2015 roku zakończyliśmy współpracę z firmą SPS Electronics.
    Dziękujemy naszemu Autoryzowanemu Dystrybutorowi za wieloletnie zaangażowanie oraz wysiłek włożony w rozwój branży elektronicznych systemów zabezpieczeń.
    Pragniemy życzyć nowemu Zarządowi wielu sukcesów oraz satysfakcji z realizacji zamierzonych celów."

Chciało by się powiedzieć i wszystko jasne... ale taka czasem bywa prawda ludzie na stanowiskach się zmieniają firmy upadają. Ale nie ma co spekulować. Teoretycznie z kamerą powinna być płytka CD z instrukcjami w PDF ale jak wiadomo kto by tam pamiętał gdzie jest pudełko od kamery.
  • Poziom 25  
    sp5qwa napisał:
    12345 też nie jest właściwą odpowiedzią :)

Gramy dalej :)
    Pozdrawiam kolegów, miłego dnia życząc :)

admin/aper
    aper/aper