Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy TV do 2000 zł zamiast plazmy

Japanstyle 19 Wrz 2019 21:09 1182 61
    zbyh 62
    Poziom 14  
    Właśnie byłem zdziwiony troszkę tym faktem. No ale cóż 50 cali to max który mi wejdzie w kącik.
    A czy coś lepszego znajdę w 50 ". Jakoś mam słabość do LG. Ostatni tv kupiłem z 10 lat temu i ani razu się nie popsuł
    bumble
    Użytkownik obserwowany
    He he to moja plazma lg chyba starsza 50pv350
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    Dlatego masz nowe modele LG :
    50UM7100 i mieści Ci się w klasie 2000 zł
    zbyh 62
    Poziom 14  
    A czy warto dopłacać do nano cell. W sumie już jestem zdecydowany na tego sk 8100, ale jeżeli ma posłużyć kilka lat to jestem gotowy rozważyć inne modele.
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    Zależy czy lubisz perfekcyjny obraz czy tylko do oglądnia przelotnego TV.
    zbyh 62
    Poziom 14  
    Telewizor jak telewizor mam w tej chwili 10 letni, więc każdy będzie pewnie lepszy od niego. Lubię ładny soczysty obraz, audiofilem nie jestem w gry też nie gram. Głównie filmy, jakiś meczyk no chyba tak normalne.
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    To wybrałbym model ze znacznie większymi możliwościami , DA, DV, Kodi , MxPlayer - który spełni oczekiwania techniczne na dziś i na jutro. A jakość obraz te w klasie cenowej bardzo dobra.
    zbyh 62
    Poziom 14  
    Wychodzi na to że wejdzie jednak w kącik 55 cali i teraz mam dwa typy w cenie 3000 pln LG 55SK8100 i 55SM8200 i stoję w miejscu z wyborem. Dodam że priorytet to podstawa na środku TV a ie nóżki.
    zbyh 62
    Poziom 14  
    No faktycznie, kurcze nie zauważyłem. Dzięki to biorę SK8100
    bumble
    Użytkownik obserwowany
    Obydwa bodajże na matrycach nowych LG z tego roku nanocell.
    zbyh 62
    Poziom 14  
    Zgadza się ale wg displayspecifications sk8100 jest z 2018 model
    bumble
    Użytkownik obserwowany
    Sprawdź matryce. sm ma na pewno.
    bumble
    Użytkownik obserwowany
    A matryce. O ile odświeżanie nie jest tak ważne to lepsza matryca tak. Bo to, że tv ma 100Hz to jeszcze sygnał emitowany a raczej dostarczony do tv musi mieć odpowiednia ilość fps.
    zbyh 62
    Poziom 14  
    A lg 55SM8600 w czym jest lepszy od SK8100 oprócz tego że jest o 600 stówek droższy
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić
    bumble napisał:
    A matryce. O ile odświeżanie nie jest tak ważne to lepsza matryca tak. Bo to, że tv ma 100Hz to jeszcze sygnał emitowany a raczej dostarczony do tv musi mieć odpowiednia ilość fps.

Nie do końca tak jest.
    Software upłynniający sygnał (de judder i de blur) potrafi upłynnić sygnał nawet 24fps'owy.
    Jednak potrzeba do tego także natywnej matrycy 100Hz.

Na 50Hz matrycy rozmycia się nie da usunąć/polepszyć.
    bumble
    Użytkownik obserwowany
    No tak w tę stronę jeśli mam sygnał za mało fps to nie pomyślałem. W monitorach pc mamy freesync.
    bumble
    Użytkownik obserwowany
    Rozumiem w PC. Zmienna ilość klatek w grze i synchronizacja fps gry z odświeżaniem monitora żeby była taka sama ilość. W programach tv nadawanych chyba nie ma problemu i ilość klatek jest stała. W ogóle jeśli chodzi o oglądanie filmów itp chyba bezsensowne jest odświeżanie powyżej 60Hz gdy oko już nie widzi różnicy ponad 30 klatek. Może złe myśle ale nie zaglebialem się w to bardzo.
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić
    A widziałeś np. Hobbita w wersji 60fps ?
    Peter Jackson wypuścił taką wersję - ostrość obrazu ruchomego jest dużo większa. Na początku dziwnie to wygląda i znika trochę tzw "efekt magii kina" ale to ciekawe doświadczenie.
    zbyh 62
    Poziom 14  
    Dziękuję wszystkim za porady kupiłem 55sk8100 czekam za dostawą
    Potrzebuje Panowie jeszcze jednej porady. Chcę kupić jeszcze jeden tv dla gości nie musi być super hiper, czy jakiś 55cali dostanie tak + - 1500pln. Byle miał ładny obraz
    bumble
    Użytkownik obserwowany
    Kup drugiego też lg. któryś z 6500, 6300
    zbyh 62
    Poziom 14  
    Mam dwa typy lg55uk6400 lub 6470 i Samsung ue55ru7172 lub ue55nu7093 wszystkie w podobnej cenie.
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    To lepszy jest LG 55UL6500 za 1950 zł .
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    Sorry, oczywiście 55uK6500