Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy TV do 2000 zł zamiast plazmy

12 Wrz 2019 15:43 1164 61
  • Poziom 3  
    Hej, chcę się poradzić odnośnie wyboru telewizora w przedziale cenowym do 2000 zł. Poniżej moje odpowiedzi, ja zaś chciałbym dopytać o dwa telewizory poniżej:
    50UK6500
    50PUS7303
    Na pierwszego trafiłem czytając dobre opinie o 49UK6300 zaś drugi 50PUS7303 polecał mi sprzedawca w sklepie. Ten philips miał spoko obraz, ale leciała prezentacja w 4K, więc może dlatego.
    Czy jest coś fajnego teraz na rynku, czemu warto się przyjrzeć w popularnych sklepach rtv-agd? Zależy mi na 4k, oglądam trochę naszej rodzimej piłki kopanej a w canal + zrobili 4k:-) Czasem też gram na xbox 360. Najczęściej jednak telewizor będzie grał w hd i sd.
    P.S ważne aby miał player.pl ;-)

Odpowiedz na poniższe pytania aby sprofilować Twoje potrzeby odnośnie poszukiwanego telewizora:
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 3m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? Na ogół na wprost
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? Panasonic Viera TX-P42S10E
    4. Jaką markę preferujesz? Bez Znaczenia
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 50 cali
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? Dekoder Netii , xbox360, DVD
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Rozrywkowe w rozdzielczości HD, dużo bajek (mam dziecko) w sd, ekstraklasa w rozdzielczości 4K
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? Konsola
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? TAK
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? Raczej wieczorami
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? Do 2 tyś.
  • Użytkownik obserwowany
    Lg, Samsung i teraz TCL ma jakąś super oferte.
  • sprzedawca - konsultant
    Zamiast plazmy to Philips 50PUS7303 za 2099 zl z pakietem.
    Jest na matrycy Va.
    Ma zdecydowanie lepsze multimedia, więcej aplikacji i większe możliwości.
    A ambilight podkreśla dla oka czerń na ekranie.

Jeśli Kwota nie przekraczalna to TCL 55DP660 za 1999 zł
    LUB najnowszy TCL 55 EP 640
  • Poziom 3  
    A o co chodzi z tymi pakietami? Jak w ogóle wygląda obraz sd, będzie pewnie gorzej jak na plazmie?
    Tak jak pisałem, chodzi mi tez o player.pl On nie jest czasem tylko w pakietach smart tv u samsunga i lg?
    Po kalibracji będzie podobnie jak na plazmie.
    Bardziej chodzi o czerń - dlatego masz modele w ofercie na matrycy Va.
    W modelach z ANdroidem 9,0 - masz wszystko z poziomu KOdi 18 !

Moderowany przez Ludwik XVI:

3.1.10. Nie reklamuj stron internetowych lub usług w jakiejkolwiek formie.

• Poziom 3  
    Myślę jeszcze nad 55 calami. Czy prawdą jest, że 50 cale przy 4k i 3-4 metrach odległości są tak naprawdę bez sensu? Tak sobie też myślę, że dużo będę oglądał piłki i grał, więc jednak coś z szybszych matryc będzie w przedziale 2 tys, lub ile trzeba dołożyć do czegoś sensownego?
    Pytam, bo zaczynam się zastanawiać, czy sobie nie pogorszę jak zmienię plazmę na na leda...
    Oczywiście , ze bez sensu.
    Mało tego powinieneś brać 65" i to jako minimum.
    Mieści Ci się 65" ?
  • Użytkownik obserwowany
    50 z czterech metrów to mało. Do tv jak w miarę szybka matryca to szukaj czegoś na ips. Nie jest tak szybka jak tn ale tn nie bierzemy pod uwagę do tv. Ips ma świetne kolory i odcienie szarości niestety jeśli chodzi o czerń lepiej wypada va. Ja mam tv na ips LG i jest ok. No ale czerni z plazmy nic nie przebije. Szukał czegoś na ips.
  • Poziom 3  
    Hmm no mieści, ale pewnie znacznie przekroczy budżet;-)
  • Użytkownik obserwowany
    LG 55uk6400 kosztuje 1800. Tylko sprawdź czy na ips. Jak nie to modele 55uk6500 2000. 55uk6300.
  • Poziom 3  
    A ten lg55uk6500 do sportu będzie ok? Siedzie dokładnie na wprost do telewizora, więc lepiej AV chyba.
    Do 65 musiałbyś mieć 2500 zł
    Ale zakup na lata więc warto !
    Masz 4 metry więc nawet o innych nie powinieneś myśleć.

Z modeli 55"na VA masz extra modele:
    55EP680
    55C7026
    55PUS6703

LG ma IPS i IPS jest najszybszą matrycą.
    I jak chcesz LG to sięgaj po nowe 55um7100 - masz w specjalnym programie pilotażowym masz za 2 tyś zł z pakietem
  • Poziom 3  
    Hmm, wszystko się wszystko szybko zmienia. Po pogawędce z dziewczyną muszę iść na pewien kompromis i raczej wezmę 50 cale. Chodzi o to, że na ścianie jest taka jakby dobudowa z karto gipsu, w którym jest wnęka na na uchwyt. Dziewczyna chce, aby było widać tę dziurę za telewizorem. Odnośnie sofy to jest ona ruchoma, więc spokojnie można się przybliżyć.
    Locoloco, a na ten lg 50uk6500 masz jakieś rabaciory itp?
    UK 6500 niestety już nie ma od kilku miesięcy. Nie jest produkowany.
    Z paniami prawie zawsze się schodzi o piętro niżej.
    Ale jak masz dziurę na telewizor to jak będziesz mieć uchwyt wyjeżdżany to będzie dużo ładniej z 55".
    Będzie wyglądał jakby by przyklejony do ściany.
    Z modeli 50" - jak się upierasz to nowy LG 50UM7450 poniżej 2 tyś zł a programie.
    Ale masz też nowy 50EP680 z najlepszym wyposażeniem jeszcze taniej w programie.
  • Poziom 3  
    Dziura ma wymiary 122 x 83, więc chyba będzie kicha z wyglądem właśnie przy 55.
    50 cale będą tak akurat, biorąc estetykę pod uwagę.
    Telewizory są slim , więc 55" będzie extra .
    Pamiętaj , że masz 4 metry !!!
    Nawet dla zdrowia oczu - to 55"
  • Użytkownik obserwowany
    A z tylu jakiegoś węża możesz dać. Rgbw.
  • Poziom 14  
    Czym się różni LG 50UK6470 od LG 50UM74500 też jestem na etapie kupna tv 50 cali
  • Użytkownik obserwowany
    Wrzuć w porównywarkę i będziesz wiedział. ten drugi to na pewno 74500?
  • Poziom 14  
    Tak 7450 jest o 600 stówek droższy od tego drugiego. Porównywalnie ma to samo nigdzie nie mogę doczytać jakie mają matrycę

Dodano po 46 [minuty]:

Tak naprawdę to przy tym jednym modelu jest podana matryca 49uj670v że ips w pozostałych nie piszą, również w tym https://www.displayspecifications.com/en/model/1ab11269
    Ale nowe model masz tańsze jak stare, więc wybór jest raczej prosty ...
  • Użytkownik obserwowany
    Kieruj się matrycą. Wybierz ips.
    WG mnie sama matryca wiosny nie czyni...
  • Użytkownik obserwowany
    Cóż. Jestem innego zdania. Tn ma słabe kąty widzenia. O ile w monitorze PC może nie jest to problemem w tv już tak. Nawet jak ktoś siedzi na wprost zdarza się spojrzeć pod kątem. Druga sprawa to kolory. Nikt nie chce na ekranie wypranych kolorów. Pamietam jak włączyłem pierwszy raz swój nowy tv a stary tez jeszcze stał i uważałem ze ma dobre kolory w porównaniu ze znajomymi na przykład. Wtedy dopiero zobaczyłem różnice. Myśle o kurczę ale bajka na tym nowym. Jestem teraz na etapie wyboru monitora gamingowego do PC. Tez będzie to monitor z matryca ips mimo sporo wyższej ceny. Są te matryce trochę wolniejsze niż tn ale nie na tyle by to przeszkadzało czy było zauważalne a już na pewno nie w tvprzy 60hz odświeżaniu. Producent stara się ukryć jeśli tv czy monitor ma matryce tn. Dlaczego? Mam dwa LG. Podoba mi się ich system webos. Nie zniósł bym chyba wolnego androida. Zanim mam smart tv miałem tv box na androidzie i strasznie się wkurzyłem. To kolejna wskazówka -system operacyjny w smart tv. Często producenci stosują matryce tanie a cena nie odbiega zbytnio od tych z lepszymi. Kwestia czerni. Cóż matryce ips nie wypadają najlepiej. Są jeszcze va u Samsunga np.
  • Użytkownik obserwowany
    Tak. Wiemy o tym. Tak jak pisałem o ile grając czy robiąc co innego na komputerze siedzimy na wprost o tyle z tv jest inaczej. Zawsze spojrzymy z kąta chodźmy kilka minut. Przynajmniej ja tak mam. Dlatego do tv matryca ips lub va. Jeśli chodzi o czas reakcji nowe matryce ips dorównują tn. I ten czas na poziomie 4-6ms nie ma znaczenia gdyż i tak tego nie zauważymy a już w tv kompletnie nie ma to znaczenia. Natomiast ogromne znaczenie maja kolory i kontrast czego matryca tn nie daje. Dlatego nie brałbym jej w ogóle pod uwagę jeśli chodzi o tv.
    Ale daje matryca IPS.
  • Poziom 14  
    Skłaniam się coraz bardziej do kupna tego modelu LG 49SK8100PLA.
  • Użytkownik obserwowany
    LOCOLOCO napisał:
    Ale daje matryca IPS.

Tak daje matryca ips chodź nie jest tak że tn nie daje. Oczywiście po żmudnym ustawianiu kolory są również ok na tn ale bez porównania do ips. O ile ips jest w zasięgu tzn sa tańsze w porównaniu do oled. Warto o nich wspomnieć. Tańsze od oledów są samsunga qled pozbawione wady wypalania się jak w przypadku oled. Ma to znaczenie jak ktoś słucha radia z tv i nie ma wygaszacza ekranu. Ale wybiegamy znacznie w górę poza temat. Zdecydowanie warto kupić tv z ips. W telewizorach tn odeszła już w przeszłość. O ile ma się jeszcze dobrze w monitorach komputerowych ze względu na szybkość. Zresztą szybkość matrycy ips i tak jest poniżej zauważalnej.
  • Moderator RTV Co kupić
    zbyh 62 napisał:
    Skłaniam się coraz bardziej do kupna tego modelu LG 49SK8100PLA.

SK8100 w 49 calach to 60Hz
    W wersjach 55 cali i więcej matryca 120Hz