Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera internetowa z dedykowanym interfejsem do Azure

ghost666 12 Wrz 2019 16:00 405 0
 • Kamera internetowa z dedykowanym interfejsem do Azure
  Firma Microsoft zaprezentowała zestaw deweloperski Vision AI - kosztujący 249 dolarów zestaw z 8-megapikselową kamerą 4K z systemem Linux pracujący na 10 nm SoC Qualcomm QCS603 z akceleracją dla AI. Zestaw jest przeznaczony dla deweloperów AI, korzystających z Azure IoT Edge i Azure Machine Learning.

  Zestaw Vision AI łączy w sobie platformę Vision Intelligence firmy Qualcomm, która jest wbudowana w QCS603, z usługą Azure IoT Edge firmy Microsoft, zbudowaną na Azure IoT Hub. Platforma obejmuje również Vision Studio i Azure Machine Learning (AML) do budowania, szkolenia i wdrażania modeli uczenia maszynowego.

  Zestaw ten został pierwotnie zaprezentowany w maju 2018 r. Qualcomm niedawno zaprezentował swoją platformę Qualcomm Vision Intelligence. Ta platforma dedykowana jest do głębokiego uczenia; została wdrożona w 10-nm, ośmiordzeniowym QCS605 i czterordzeniowym QCS603.

  Zestaw deweloperski Vision AI jest sprzedawany i dystrybuowany przez eInfochips i sprzedawany przez Arrow. Za projekt systemu odpowiada firma Altek, która tworzy również referencyjny projekt oparty na układach QCS603 i kamerach IPC603.

  Zestaw opisano jako "kompleksowe rozwiązanie obsługujące platformę Azure z przetwarzaniem obrazu w czasie rzeczywistym lokalnie na urządzeniu brzegowym oraz szkoleniem i zarządzaniem modelami na platformie Azure". Microsoft twierdzi, że zestaw umożliwia "wdrażanie modeli wizyjnych w inteligentny sposób w kilka minut, niezależnie od Twojego obecnego poziomu umiejętności uczenia maszynowego".

  Dostępne są trzy ścieżki obsługi urządzenia: "bez kodu" przy użyciu systemu Custom Vision, Azure Cognitive Service, niestandardowych modeli z Azure Machine Learning oraz Visual Studio Code IDE. Skierowany jest głównie do nowicjuszy. Custom Vision prowadzi użytkowników przez proces przesyłania danych, szkolenia i wdrażania modeli wizji. Dzięki zestawowi Vision AI Developer Kit użytkownicy mogą następnie korzystać z usługi Azure IoT Hub w celu wdrożenia niestandardowego modelu wizji bezpośrednio w urządzeniu.

  Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą wypróbować usługę Azure Cognitive Service z wizualnymi narzędziami do programowania. Wdrożenia referencyjne zawarte w notatnikach Jupyter "przeprowadzają naukowców zajmujących się danymi, aby przesłać dane szkoleniowe do usługi Azure Blob Storage, przeprowadzić eksperyment uczenia się przy przenoszeniu, przekonwertować wyszkolony model, aby był zgodny z platformą zestawu deweloperskiego, i wdrożyć za pośrednictwem Azure IoT Edge" wskazuje Microsoft.

  Wreszcie bardziej zaawansowani programiści mogą korzystać z rozszerzenia zestawu dla programu Visual Studio Code, który oferuje przykładowe moduły Python, wstępnie skonfigurowane wdrożenia Azure IoT oraz kontenery Dockera do tworzenia i wdrażania systemów widzenia maszynowego. Program taki może również dodawać logikę biznesową do istniejących rozwiązań na platformie Azure na podstawie danych wejściowych z kamery wysyłanych za pośrednictwem usługi Azure IoT Hub w celu przekształcenia danych obrazu w znormalizowane strumienie danych za pomocą usługi Azure Stream Analytics.

  Czterordzeniowy QCS603 w zestawie Microsoft posiada cztery rdzenie Kryo 300 - dwa złote, taktowane zegarem 2,5 GHz (odpowiednik ARM Cortex-A75) i dwa srebrne, taktowane zegarem 1,7 GHz (odpowiednik ARM Cortex-A55). Uzupełnione jest to procesorem graficznym Adreno 615, procesorem DSP Hexagon 685 z rozszerzeniami wektorowymi Hexagon („HVX”) oraz Spectra 270 ISP. Układ ten jest częścią Qualcomm AI Engine opartego na franmeworku Qualcomm Snapdragon Neural Processing Engine (NPE), która zapewnia analizę, optymalizację i narzędzia do debugowania z wykorzystaniem frameworków TensorFlow, Caffe i Caffe2. SoC uzupełnia 4 GB pamięci RAM (LPDDR4), 16 GB wbudowanej pamięci eMMC i gniazdo microSD.

  Centralnym elementem urządzenia jest 8-megapikselowa kamera z obsługą 4K UHD i układem czterech mikrofonów. Urządzenie zapewnia także dwuzakresowe interfejs 802.11b/g/n, gniazda I/O audio, port HDMI i diody LED. Syste,m zasilany jest poprzez port USB typu C i posiada wbudowaną baterię o pojemności 1550 mAh.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/microsofts-azure-focused-8mp-smart-ai-camera-runs-linux-on-qualcomm-soc/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9964 postów o ocenie 8222, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.