Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór amplitunera wraz z kolumnami

12 Wrz 2019 17:15 147 5
 • Poziom 8  
  Witam .Mam do kupienia roczne amplitunery Denon AVR x2400h i Pioneer vsr (?)933 jak dobrze pamiętam. Obydwa av po 1000zł,no i problem który? Doszedł też Onkyo 676 za 1200zł. Zacznę że jestem amatorem co do audio. Muzyka będzie z Tv serwis YouTube w większości, spotify,radio internetowe.Av. do muzy jak najbardziej uniwersalny u mnie rock,metal u żony reszta. Muza od czasu do czasu ,kino jeszcze mniej. Pokój 16m. Na kolumny mam do wydania 2500 zł.Tu zaczynają się schody .Na początku myślałem o zestawie 5.0,były to taga harmony 606v3 se, lub jamo s809 5.0.Mam nadzieję, że na nasze wymagania ,to powinno dla nas starczyć. Później czytałem,że dwie dobre kolumny powalają te systemy,z jakością i basem . Czytałem o Magnatach shadow 207,magnat quantum 209,zaciekawiły mnie też Klipsch rf26,Pearl,melodica,hecto itd(mogę się pomylić w oznaczeniech liter,sory)wszystkie do 2500zł. Oczywiście te kolumny z późniejszym rozbudowaniem mam nadzieję. Szczerze ,to mam nadzieję, że ktoś napisze że w zupełności starczy Jamo,choć czytałem że do muzyki się nie nadają,ale pewnie to zależy,(może tagi?) No i ten Klipsch ,jedni kochają drudzy nie .Wiem , że temat rzeka. Mam ponad 40 lat, słuchałem kaset,cd. Dla mnie barwy dźwięku,tony,sceny itp. z tych wszystkich sprzętu audio-video które miałem nie docierały.Proszę o wyrozumiałość i w miarę szczerze i dobrze jak na moje możliwość doradzić.Jaki Av z kolumnami lub zestaw 5.0. Dzięki.
 • Poziom 39  
  Jeżeli chcesz kupić dobra parę kolumn to szukaj Heco Music Style 500, lub wyższy model 900.
  Klipsch R26f odpuść, jak już coś z Klipscha to model RP260.
 • Poziom 23  
  Do 16 m kw Heco 900 i Klipsch będą zdecydowanie za duże. Na takiej powierzchni małe podłogówki lub podstawkowe np Indiana Line Nota 550X lub Elac B6.2. Jeżeli filmy tylko sporadycznie to lepszym rozwiązaniem będzie wzmacniacz stereo.
 • Poziom 23  
  Amplitunery kina domowego niskiej półki, niestety w muzyce będzie kiepsko (kiedyś to przerabiałem}.Owszem można posłuchać, ale po pewnym czasie dojdziesz do wniosku że to jednak nie to. Do sporadycznego oglądania filmów wystarczy wzmacniacz i dwie kolumny ( z czasem dokupić można subwoofer i po sprawie).
 • Poziom 8  
  Doszlem do wniosku , że kupię urzywane kolumny i sieciowy av. stereo.Jestem w trakcie szukania trochę mi to zajmie, ale dzięki