Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aneng vs Unit - który wybrać?

12 Wrz 2019 19:27 114 2
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie otóż przychodzę tu z pytaniem dotyczącym multimetru ponieważ mam wątpliwości w sprawie zakupu
    -Aneng AN870 150-160zł
    -Aneng AN8009 130zł
    -Unit ut139 a/b/c 120-220zł
    -Unit ut61 120zł
    Czy któryś z nich spełniłby funkcje amatorskiego multimetry do pracy z napięciem max AC 230v?
    Czy polecilibyście coś innego?
    Pragnąłbym zwrócić uwagę, że szukam czegoś do około 200zł i zaznajomiłem się już z tematami na forum dotyczących jednych i drugich multimetrów. Proszę więc o werdykt bardziej doświadczonych kolegów który z nich wybrać a może jeszcze coś innego. Zaznaczając granicę około 200zł i wiem, że lepiej dozbierać tą 100 a potem lepiej dozbierać jeszcze 50 a potem jeszcze 100 i tak dalej. Szukam amatorskiego miernika(nie używanego bo nie chcę się wbić na minę) za tą cenę
    Z góry dziękuje za pomoc :D
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Mam Unit 139C od jakichś 2 lat i znakomicie się spisuje. Tylko zmieniłem ori sondy. Nie mam zastrzeżeń.

Zacytuję sam siebie z innego posta:

Ja pomimo lekkiego zniechęcenia przez opinie czytane w internetach kupiłem chyba z dwa lata temu UT139C. Używam dość sporo. Może nie cały czas jak w serwisie. Używałem Brymeny, Fluki I inne w firmie i jestem bardzo zadowolony z unita. Jedyne czego w moim modelu się mogę doczepić to za krótki czas podświetlenia a raczej brak włączenia na stałe i gdy ekran jest podświetlony, od góry nic nie widać na ekranie. Kiedyś nawet miałem problem bo wskazywał źle odczyty oraz wskazywał na "pusto" jakieś wartości dziwne. Po jakimś czasie go rozkręciłem i okazało się że zalałem go czymś obok gniazd były zaśniedziałe styki i PCB. Po umyciu IPA działa do tej pory jak nówka.
    Tak jak mówię. Nie używam go non stop 8h dziennie 5 dni w tygodniu ale używam sporo i początkującym i amatorom mogę go polecić. Nie robię też jakichś mega dokładnych i szybkich pomiarów co prawda.
    Może te wymieniane wady zależą od modeli?
    Aaaa. Zapomniałem dodać że jeszcze nie działa NCV jak powinno, ale to mi nie potrzebne.
  • Poziom 3  
    Dzięki za odpowiedź, chciałbym jeszcze wiedzieć jak wypada 139 c w zestawieniu z ut61c/e w mojej okolicy mogę nabyć właśnie ut61 za podobną cenę a w razie nie daj Boże reklamacji jest to wygodniejsze niż bawienie się w odsyłanie, ale to tylko moja opinia, lecz chciałbym wiedzieć jak wypadają oba w zestawieniu ze sobą i który z nich byłby lepszy a oba można kupić za podobne pieniądze, 61 podobno potrafi się jeszcze łączyć z komputerem, ale to mi akurat jest nie potrzebne i nie przywiązuje do tego wagi
    61 ma też większy zakres temperaturowy co trochę mnie przekonuje ku niemu. Ponieważ zależy mi na możliwości mierzenie temperatury i to najlepiej w największych zakresach. Pytanie tylko jak wypada jeśli chodzi o inne funkcję i czy jest lepszy od 139