Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piszczenie - Piszczenie na każdej karcie graficznej

12 Wrz 2019 19:38 63 8
  • Poziom 9  
    Cześć!
    Mam problem z piszczeniem cewki. Ale nie byle jakim. Piszczy cewka pod obiążeniem GPU. W spoczynku jak blisko ucho nadstawię to słychać bardzo cicho piszczenie cewki. Wydawałoby się że to karta. Problem w tym że zmieniałem inną tego samego modelu, potem wkładałem jeszcze dwa różne geforcy i zawsze jest to samo. To może płyta główna piszczy? Zmieniłem płytę i piszczy w tym samym miejscu. Przykładając stetoskop do grafiki słychać ewidentnie że to grafika. I teraz pytanie : Jaka jest szansa że zasilacz podaje za dużo prądu i to wpływa na takie piszczenie? Nie chcę mi się wierzyć że wszystkie 5 kart które wkładałem mają ten sam problem. Zasilacz pamiętam że kiedyś też wstawiłem inny i o ile pamiętam (Ale mogę się mylić) było to samo. Zostaje nie wiem, procesor? Ale w procku nie ma raczej co piszczeć? Wentylatory też sprawdzane, to nie one. Cały komputer sprawdziłem też bez obudowy - na pudełku myśląc że to może obudowa rezonuje. Ktoś może wiedzieć o co tu chodzi? Dzięki!
    Załączam screena z napięciami z HWMonitor'a

Specyfikacja:
    1600X
    B450 Aorus Elite
    2x8GB IRDM X
    SilentiumPC 650W Velo
    RX 580 Sapphire Nitro +/RX 580 Red Devil/GTX750Ti/GTX1060
    Więcej grzechów nie pamiętam
  • Poziom 9  
    enhanced napisał:
    Podmienić zasilacz na inny. Gniazdko masz z uziemieniem?

Tak, w całym domu jest to samo. Pamiętam że zmieniałem zasilacz kiedyś i odnosze wrażenie że było to samo bo wysłałem ostatecznie kartę na reklamację. Gdyby faktycznie zmiana zasilacza coś dała to na pewno odesłałbym zasilacz. Karty mają albo 8pinów albo 6. Czasem 1x8+1x6. Sprawdzałem karty na samej jednej wtyczce <te oczywiście które miały dwa gniazda> i nic to nie dało.
  • Poziom 9  
    enhanced napisał:
    Piszczenie jest przy dużej ilości FPSów czy już poniżej 60 też?

Nie ma różnicy. Ustawiając limit na 30kl/s nadal piszczy ale bardziej dzwiękiem przerywanym. Powyżej 60kl/s jest ten sam jednostajny dzwięk. Przy ładowaniu poziomów czasem zmienia się częstotliwość pisków.
  • Poziom 9  
    enhanced napisał:
    Zobacze czy jutro przy tej płycie będzie coś na rx 570 piszczeć razem z 1700 ryzenem na corsairowym zasilaczu.

Póki co to w moim przypadku przy płycie mediona nie słyszałęm żadnych pisków od cewek.

Ja sprawdzałem na dwóch płytach i 5 grafikach i zawsze słuchając stetoskopem pada na cewki. RX580 rozumiem, mogły by ale jak dwa zupełnie różne geforcy tak robią to coś jest nie tak. Choć mam wrażenie że na GTX 750Ti piszczało nieco ciszej. Płytę raz wysyłałem na gwarancję bo padłą sieciówka po zmianie grafiki a przez pewien czas był problem z audio bo wejście jack z tyłu raz łapało że jack wpięty a raz nie. I tak skakało az pewnego dnia przestało. Cewki słychać nawet w słuchawkach lekko i bardziej na głośnikach gdy w komputerze jest niżej a w wieży głośniej więc trochę to denerwuje.
  • Poziom 9  
    enhanced napisał:
    Może jakiś urządzenie to powoduje? Lodówka lub inne cuda? Trzeba by ten wątek obadać.
    Podłączone do jakiejś listwy?

Wątpie, sprawdzałem na prawie wszsytkich gniazdkach w domu i jest to samo. Kabel zasilający wpięty jest bezpośrednio do gniazdka.