Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samoczynnie uruchamia się Poczta Usługi Windows Live 2012

12 Wrz 2019 19:40 159 15
  • Poziom 22  
    Witam

Proszę o pomoc.

Windows 10 / 64bit, wersja 1903.

Po uruchomieniu Windows, uruchamia się samoczynnie prawie zawsze Poczta Usługi Windows Live 2012, z której normalnie korzystam. Defender nic nie wykrywa.
    Do wersji 1903 aktualizowałem dwa dni temu, ale na poprzedniej też tak było.
    Chciałbym użyć FRST, ale nigdy tego nie robiłem, więc proszę o wskazówki, co mam zrobić, aby wykonać poprawny log w celu zamieszczenia go tutaj dla uzyskania dalszej pomocy.

Pozdrawiam
  • Pomocny post

Poziom 41  
  • Poziom 22  
    Dziękuję za szybką odpowiedź.
    Zrobione.
    Nie mam opcji dodaj plik... tylko obrazek.
    Wkleić zawartość?
  • Pomocny post

Poziom 41  
    Jest opcja dodaj załącznik jak klikniesz "pisownia".
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    W logach czysto.
  • Poziom 22  
    W takim razie, to może zwykła niekompatybilność starego programu z Windows 10?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Wykonaj taki Fixlist.txt dla FRST:
    HKU\S-1-5-19\...\RunOnce: [WAB Migrate] => C:\Program Files\Windows Mail\wab.exe [518656 2019-03-19] (Microsoft Windows -> Microsoft Corporation)
    HKU\S-1-5-20\...\RunOnce: [WAB Migrate] => C:\Program Files\Windows Mail\wab.exe [518656 2019-03-19] (Microsoft Windows -> Microsoft Corporation)
    2018-12-07 12:23 - 2018-12-07 12:23 - 000000048 ____H () C:\Program Files (x86)\rhwi1lyksc.dat
  • Poziom 22  
    Rozumiem, że mam skopiować tę treść do pliku nazwanego Fixlist.txt i użyć go do naprawy przez program FRST64?
  • Pomocny post
    Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść w folderze gdzie masz FRST.exe.
    Uruchom FRST i kliknij w Fix/Napraw.
  • Pomocny post
    Fixlog zbędny. Sprawdź czy po fixlist kolegi @Kolobos coś się zmieniło.
  • Poziom 22  
    Ok. Dziękuję wszystkim za pomoc. Poobserwuję kilka dni i dam znać, czy jest już dobrze.
  • Poziom 22  
    Właśnie uruchomiłem komputer i znowu samoczynnie włączyła się "Poczta". Wczoraj i dzisiaj przy wcześniejszym uruchomieniu było OK.
    Chyba trzeba się z tym pogodzić...
  • Moderator - Komputery Serwis
    W ustawieniach programu patrzałeś czy nie masz wymuszonego uruchamiania wraz ze startem systemu?

W autostarcie sprawdzałeś? Wciśnij Windows+r i wpisz shell:startup
    Sprawdź czy nie masz tam dodanego programu.
  • Poziom 22  
    Nie mam ustawionego startu wraz z systemem. W autostarcie tylko "Tworzenie wycinków ekranu i uruchamianie programu OneNote 2007".
    To uruchamianie jest losowe. Wczoraj jeden raz się włączyła poczta samoczynnie, a dzisiaj już trzeci raz uruchamiam komputer i jest ok.