Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie ma prądu po wyjęciu radia

12 Wrz 2019 20:27 105 10
  • Poziom 3  
    Witam!
    Chcąc wymienić radio w samochodzie wyciągnąłem stare i podłączyłem nowe, sprawdzam, wszystko gra, ale nagle zauważyłem w starym radiu wychodzący z tyłu kabel z wyjściem aux (pewnie założył poprzedni właściciel). Z ciekawości przełączyłem znowu radia i podłączyłem telefon. Niestety przy próbie włączenia radia coś w nim jakby strzeliło (żadnych iskier nie zauważyłem, tylko charakterystyczny dżwięk) i zgasło światełko na podsufitce. Po sprawdzeniu okazało się, że zegarek na desce rozdzielczej również nie działa, centralny działa z przycisku w środku, ale tylko na zapłonie. Po przekręceniu kluczyka na pierwszą pozycję (ACC) nic się nie dzieje, lecz na zapłonie szyby centralny właśnie działają,(radio, lampka na podsufitce nie działają w ogóle). Auto odpala jeździ. Pacjent Kia Cerato lx.
    PS. Starałem się opisać problem najdokładniej jak umiem, przepraszam jak są jakieś błędy w wstawieniu tematu, ale to moja pierwsza publikacja na forum i trochę jeszcze nie ogarniam :)

• Poziom 43  
    Zrobiłeś gdzieś zwarcie podłączając do końca nie wiadomo co...
    Bezpieczniki sprawdzone?
  • Poziom 3  
    Tak, sprawdzałem bezpieczniki. Nawet sprawdziłem i po przekręceniu kluczyka na pierwszej i drugiej pozycji do radia dochodzi prąd.

• Poziom 43  
    Skoro jest napięcie to sprawdź bezpiecznik w radiu.
  • Poziom 3  
    Bezpiecznik w radiu sprawdzony, podpiąłem też to nowe radio żeby sprawdzić czy ono zadziała i jak wcześniej działało tak teraz zero oznak życia.

• Poziom 43  
    Więc brak zasilania, masz tam standardowy wtyk ISO? Jeśli tak są dwa piny zasilające.
  • Poziom 3  
    Jest przejściówka na standardowy, a prąd jest tylko na jednym pinie.

• Poziom 43  
    Którym dokładnie?
  • Poziom 3  
    Już nie pamiętam tak dokładnie, wiem tylko, że szedł do niego czerwony kabel.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Powinno być na A4 i A7.
  • Poziom 3  
    Ok jutro sprawdzę bo dzisiaj nie mam jak i napisze, dzięki za pomoc !